0

گشنیز 1

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

گشنیز 1

 

گشنیز
گشنیزگشنیز یك گیاه علفی یكساله است كه در خرداد و تیر گل می دهد و احتمالا بومی كشورهای شرق دریای مدیترانه می باشد و در حال حاضر یك علف هرز مزارع این مناطق است.
گشنیز عملاَ بصورت گسترده ای كشت می شود و اغلب در مزارع, تاكستانها, نزدیك ایستگاه راه آهن و در زمینهای بایر مناطق پست و نسبتاَ مرتفع مناطق گرم یعنی مدیترانه ای, اروپای مركزی, شرق آسیا و مناطقی از آمریكای شمالی و جنوبی یافت می شود.
میوه ها از گیاهان زراعی كه جنبه دارویی دارند جمع آوری میشوند. میوه ها را با كوبیدن همانند میوه های انیسون, رازیانه و كراویه جدا می كنند. وقتی میوه ها له شوند بوی تندی از آنها خارج می شود. حاوی ۴/۰ تا ۱ درصد اسانس فرار است.
ترشح شیره معدهذ را تحریك می كند, بادشكن است و در درمان اختلالات روده كوچك كاربرد دارد و ضد تشنج و خاصیت خلط آور (اكسپكتورانت) دارد. دم كرده آن عمدتا برای نفخ و درد معده و تحریك اشتها مصرف می شود.
بصورت خارجی بعنوان پماد برای درمان روماتیسم و ورم مفاصل كاربرد دارد. البته گشنیز در غذاها و بعنوان چاشنی درغذاهای گوشتی, سس و كنسروماهی كاربرد دارد. روغن استخراج شده از بذر علاوه بر اینكه درصنایع غذایی, دارویی وعطر سازی كاربرد دارد بعنوان یك ماده خام برای تولید تركیبات معطر مانند لینالول, سیترال و آیونون نیز مصرف می شود.
اسانسهای فرار استخراج شده از بخش های هوایی بوی تقریبا نامطبوعی همانند كل گیاه دارد. گشنیز در بسیاری از كشورهای اروپا و آسیا كشت می شود ولی عمدتا در شوروی سابق می باشد.
 
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 27 آبان 1389  12:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها