0

نشست مجلس و رئيس‌جمهور علني است/ موضوع جلسه آزاد است

 
babak110
babak110
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4259
محل سکونت : ایران عزیز

نشست مجلس و رئيس‌جمهور علني است/ موضوع جلسه آزاد است

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس:

نشست مجلس و رئيس‌جمهور علني است/ موضوع جلسه آزاد است

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس گفت: نشست روز چهارشنبه( ۲۷ دی‌ماه) مجلس و رئيس‌جمهور به صورت علنی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران عبدالرضا مصری سخنگوي هيئت رئيسه مجلس در حاشيه مراسم توديع و معارفه روساي قديم و جديد كتابخانه و مركز اسناد مجلس با حضور در جمع خبرنگاران درباره حضور رئیس جمهور در مجلس گفت: آقای فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور پیش از این درخواستی را برای حضور آقای احمدی‌نژاد در مجلس به هیئت رئیسه ارائه کرده بود که پس از تسلیم آن اعلام کرد که حضور رئیس‌جمهور به تعویق افتاده است.

 وی با بیان اینکه عصر روز گذشته نامه دیگری به هیئت رئیسه رسیده است، ادامه داد: در این نامه آمده است که رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته آینده در تاریخ ۲۷ دی‌ماه به مجلس می‌آید و این مسئله در نشست امروز هیئت رئیسه مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: قرار شد ترکیبی برای جلسه علنی روز چهارشنبه تعیین شود تا خیلی از نمایندگانی که صحبت‌هایی را دارند و راغب هستند نشست مشترکی با دولت برگزار شود، سخنانی را در صحن علنی داشته باشند. در شرایط کنونی که دولت برای حضور در مجلس پیشقدم شده، این زمان تقسیم می‌شود و نیمی از زمان به نمایندگان و نیمی دیگر به رئیس‌جمهور و هیات دولت اختصاص می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: نشست روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: موضوع جلسه در نامه ارسالی به هیئت رئیسه تعیین نشده است و ممکن است مسائلی درباره اولویت‌های اصلی کشور صحبت و تعامل شود.

مصری در پاسخ به این سوال که موضوع جلسه را دولت تعیین می‌کند، یا هیات رئیسه؟ گفت: دولت تا پیش از روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه موضوع مورد نظر خود را تعیین و همچنین هیئت رئیسه نیز موضوع مورد بحث خود را تعیین خواهد کرد و در واقع موضوع نشست مشترک روز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه آزاد خواهد بود.


نماينده كرمانشاه در بخش ديگري از اظهارتش با اعلام این خبر که شورای نگهبان ۴ طرح از مواردی که نمایندگان مجلس آن را تهیه کرده بودند و مقدمات آن در صحن و کمیسیون‌ها گذرانده شده بود، تایید کرد، گفت: طرح اول رفع موانع کارگران بیمه اجتماعی بود که به تایید شورای نگهبان رسید.

وي در ادامه افزود: برای رفع موانع کارگران بیمه‌های ساختمانی قبلا قانونی در مجلس وجود داشت که کارگران روزمزد ساختمانی را تحت پوشش قرار می‌داد ولی این قانون در فرازونشیب‌هایی کار را دچار مشکل کرده بود و عملا اجرایی نمی‌شد، به همین علت نمایندگان طرحی را تصویب کردند که همه موانع اجرایی برداشته شود و اگر کسی تخلفی مرتکب شود، مجازات می‌شود و کارگران از این پس حتماً باید دارای بیمه تامین اجتماعی باشند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: طرح دوم که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت اصلاح قانون سرباز قهرمان بود که به دلیل پاسداشت از رشادت‌ها و سختی‌های قهرمانان در به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی متحمل می‌شوند به تصویب رسید که مورد تایید شورای نگهبان واقع شد.

وی طرح بعدی مورد تایید شورای نگهبان را حذف مالیات و عوارض از مدارس خیر‌ساز عنوان کرد و ادامه داد: ساخت مدارس مربوط به دولت است و خیرینی که قصد ساخت مدرسه را داشتند باید هزینه‌های عوارضی و دیگر هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند که این مسئله وظیفه دولت است، به همین علت مجلس با تهیه طرحی مقرر کرد که خیرین مدرسه‌ساز از پرداخت عوارض و مالیات‌ها معاف شوند تا خیرین به ساخت بیشتر مدارس تشویق شوند.

مصری تصریح کرد: طرح الحاق جمعیت هلال‌احمر به فهرست نهادها و موسسات مشمول قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم نیز به تایید شورای نگهبان رسید که به این ترتیب ارائه کمک‌ به این دو نهاد مشمول قانون مالیات‌ها نمی‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: تایید این طرح‌ها از سوی شورای نگهبان به این دلیل حائز اهمیت است که طرح‌های تهیه شده در مجلس خواست مردم بود و گروه‌های اجتماعی مختلفی که از نظر سیستمی دسترسی به دولت نداشتند و با نمایندگان در ارتباط بودند، خواسته‌هایشان را به شکل طرح در خانه ملت به منصه‌ظهور رساندند.

وی همچنین از تایید قانون ممنوعیت سرپرستی وزارتخانه‌ها توسط وزرای وزارتخانه‌های دیگر از سوی شورای نگهبان خبر داد و افزود: مصوبه دولت مبنی بر تغییر مدیریت در سازمان تامین اجتماعی از سوی شورای نگهبان رد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس نهم تصریح کرد: با رد مصوبه دولت باید تغییراتی در مدیریت سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد که این مسئله به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ابلاغ شده و باید مراحل قانونی آن طی شود.

دوشنبه 18 دی 1391  9:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها