0

رئیس دیوان عدالت اداری: 19 دي 56 نقطه عطفي است كه با پيروزي انقلاب به ثمر رسيد

 
babak110
babak110
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4259
محل سکونت : ایران عزیز

رئیس دیوان عدالت اداری: 19 دي 56 نقطه عطفي است كه با پيروزي انقلاب به ثمر رسيد

رئیس دیوان عدالت اداری:

19 دي 56 نقطه عطفي است كه با پيروزي انقلاب به ثمر رسيد

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 19 دی ماه سال 1356 شهر قم، اقدام طلاب حوزه علمیه و مردم بیدار قم را در صیانت از حریم مرجعیت، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که پس از یک سال با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ثمر رسید.
به گزارش حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه 18 دی ماه هیات عمومی گفت: برای شهیدانی که در مخالفت با مقاله‌ای که عناصر ساواک در مطبوعات آن روز علیه مرجعیت و حضرت امام خمینی(ره)، خون پاکشان زمین شهر قم را رنگین کرد، از بارگاه الهی علو درجه را خواهانیم.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: حضرت رسول اکرم(ص) در فرمایشی به عمار، که هشداری برای همه مسلمانان است، می‌فرماید، «ای عمار! پس از من در جهان اسلام حوادثی از فتنه اتفاق می‌افتد، وقتی در جریان این فتنه‌ها قرار گرفتی، مراقب باش و مسیرت را مسیر علی(ع) قرار بده و از علی بن ابی‌طالب(ع) و حزب او پیروی کن. بدان که اگر می‌خواهی در جریان فتنه، مسیر حق را پیدا کنی، علی(ع) با حق و حق با علی(ع) است. ای عمار! تو در این مسیر با دو گروه به مبارزه برخواهی خواست، گروه اول: بیعت‌شکنان و گروه دوم، ستمکاران. پس از آن تو به دست یک گروه سرکش کشته می‌شوی».

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه این وقایع منحصر به زمان حضرت امیرالمومنین علی(ع) نیست، ادامه داد: همان ملاک و معیاری که پیامبر اکرم(ص) برای عمار مشخص کردند، برای ما نیز در عصر حاضر شاخص پیروی از ولایت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه اظهارات خود به یادآوری ماجرای 17 دیماه سال 1314 و اقدام رضاخان در هتک حرمت زنان مسلمان پرداخت و گفت: در این روز رضاخان، عامل دست نشانده انگلیس در کشور مسلمان شیعه ولایی با اقدام به کشف حجاب، الگوی استعماری انگلیس را در کشور اجرایی کرد.

بر اساس اين گزارش به نقل از ديوان عدالت اداري، وی خاطرنشان كرد: حجاب از ضروریات دین است و شارع مقدس اسلام از این رهگذر برای بانوان و صنف زنان حرمت خاصی به عنوان نوامیس مسلمانان قائل است حال آنکه این عامل انگلیس، به مبارزه و مخالفت با نص صریح قرآن برخواست و با کشف حجات تلاش کرد تا آنان را به اسارت بکشاند.

انتهاي پيام/

دوشنبه 18 دی 1391  9:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها