0

عامرخان: بالیوود در حال یک تغییر و تحول اساسی است

 
artandculture
artandculture
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 19

عامرخان: بالیوود در حال یک تغییر و تحول اساسی است

این خان مطرح سینمای هند با استقبال از این تغییرات، آن را برای آینده سینمای کشورش مثبت و ضروری ارزیابی می کند و می گوید قصد دارد همراه با این جریان مثبت حرکت کند.
عامرخان در یک مصاحبه ویژه در این زمینه این گونه اظهارنظر کرد: «احساسم این است که سینمای ما به آرامی در حال یک تغییر و تحول اساسی است. هیچ چیز حالت ثابتی ندارد و برای من بسیار جالب و جذاب است که می بینم و می شنوم که تماشاگران هندی دوست دارند روی پرده سینما به تماشای قصه های متفاوت بنشینند و نوع متفاوتی از فیلم های سینمایی را ببینند.»
اشاره عامرخان به تعدادی از محصولات جدید بالیوود است که با قصه های متفاوت خود، شباهت چندانی به فیلم های پرزرق و برق مردم پسند هندی ندارند.
در چند سال اخیر تعدادی از فیلم های سینمایی هند که بیشتر شبیه محصولات غیرمتعارف و روشنفکرانه سینمای این کشور هستند، با استقبال بالای تماشاگران روبرو شده و فروش خوبی در جدول گیشه نمایش کرده اند.
موفقیت خوب مالی این فیلم ها باعث تعجب و شگفتی تحلیل گران اقتصادی سینما و اهل فن شده، ولی منتقدان سینمایی استقبال خوبی از این وضعیت کرده اند.
یکی از این فیلم ها «زندگی» (پیپلی) است که توسط خود عامرخان تهیه شده و در کنار تحسین و تشویق منتقدان، فروش بسیار بالایی در سینماهای هند کرده است.
این درام دهقانی که لقب یکی از کارهای بسیار پرفروش صنعت سینمای هند را گرفته، با لحنی رئالیستی قصه زندگی و مشکلات دو دهقان هندی را به تصویر می کشد.
منتقدان هندی می گویند «دوبی گات» فیلم جدید عامرخان - که هم تهیه کننده و هم بازیگر آن است و تا سه ماه دیگر به روی پرده سینماهای هند می رود - نیز، قصه وحال و هوایی متفاوت و غیر متعارف دارد.
اکثر منتقدان سینمای هند عامرخان را به دلیل تولید فیلم هایی با مضامین متفاوت - و هم چنین بازی در این نوع فیلم ها - تحسین کرده اند.

پنج شنبه 27 آبان 1389  10:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها