0

درگیری مجری با مهمان،برنامه را تعطیل کرد

 
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 6297
محل سکونت : تهران

درگیری مجری با مهمان،برنامه را تعطیل کرد

درگیری مجری با مهمان،برنامه را تعطیل کرد

 
برنامه‌ی «زاویه» به واسطه‌ی چالشی که بین مجری و مهمان برنامه پیش آمد، قطع و به تعطیلی کشیده شد.
 
خبرگزاری ایسنا: برنامه‌ی «زاویه» به واسطه‌ی چالشی که بین مجری و مهمان برنامه پیش آمد، قطع و به تعطیلی کشیده شد.

علیرضا حائری، تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی مجله علوم انسانی شبکه چهار سیما درباره‌ی حاشیه‌های چالشی که بین مجری و مهمان پیش آمد و منجر به توقف موقت برنامه شد، توضیح داد: در مناظره یکی از مسائل مهمی که محل مناقشه می‌شود، فرصت صحبت برای هر یک از طرفین است. شهریار زرشناس در آخرین پخش از برنامه‌ی «زاویه» بیش از سهم زمانی خود صحبت کرده بود، مجری برنامه‌ نیز چندین بار این موضوع را به ایشان گوشزد کرده بود اما او اصرار داشت مطالبی را مطرح کند که البته در این زمینه حق با مجری برنامه بود.

وی ادامه داد: متاسفانه چالش بین مجری و مهمان برنامه بر سر زمان، حدود پنج دقیقه به طول انجامید. شاید بهتر بود دکتر صلواتی (مجری کارشناس زاویه) پس از اولین تذکر و سپس اصرار زرشناس، اجازه‌ی صحبت وی را به نظر جناب هاشمی (طرف مقابل) منوط می‌کرد.

حائری گفت: باید در نظر گرفته شود مجری با فاصله سه، چهار روز داغ‌دار دو خواهر از دست رفته‌اش بوده و مستقیما از مراسم عزاداری به برنامه آمده بود و خوب است در تصمیم‌های خود همیشه همه‌ی جوانب را در نظر بگیریم. دکتر صلواتی حدود شصت هفته مجری پربیننده‌ترین برنامه‌ی شبکه چهار بوده، باهوش، جوان، باسواد و خوشفکر است و به هر شکل مجری این شبکه و از سرمایه‌های آن محسوب می‌شود.

حائری افزود: دکتر صلواتی از تسلط مثال‌زدنی در بسیاری از مباحث اندیشه‌یی برخوردار است‌ و نظر شخصی خودم این است که حضور ایشان در اجرای برخی از برنامه‌ها و تمام جلسات اتاق فکر بی‌بهره نمانیم. حتی اگر قرار باشد از مجری دیگر نیز استفاده کنیم.

این تهیه‌کننده همچنین در پاسخ به اظهارات بعضی مخاطبان برنامه که گفته‌اند مجری، جانب‌داری می‌کند، توضیح داد: از نظر من اکثر اظهارات دکتر صلواتی جانبدارانه نبوده بلکه برای روشن‌تر شدن مطلب با هر یک از طرفین چالش مختصری انجام می‌داد؛ البته اگر به هر حال از دید صاحبان اصلی برنامه که همان مخاطبان هستند این مساله به عنوان جانب‌داری وی تلقی شده است، باید در عمل این حساسیت برطرف شود چون تعادل و بی‌طرفی مهمترین سرمایه این برنامه است.

او با بیان اینکه اجرای برنامه‌هایی از قبیل «زاویه» بسیار مشکل و حساسیت برانگیز است،‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر هنوز مجری دیگری برای این برنامه انتخاب نشده است و ما تلاش می‌کنیم از 27 دی ماه دوباره برنامه را از سر بگیریم.

حائری همچنین به فعالیت دو ساله‌ی برنامه «زاویه» اشاره کرد و گفت: این برنامه با حدود دو سال فعالیت در زمینه‌ی برگزاری مناظره‌های عمیق مباحث علوم انسانی منحصر به فرد بوده، برای خود هویتی پیدا کرده است و صدا و سیما به شدت علاقه‌مند به حفظ این برنامه است. اما هر برنامه موفقی با همدلی و ترکیب چند همکار دلسوز به نتیجه می رسد؛ از جمله جناب آقای یوسفی نویسنده و سرکار خانم آقایی مدیر برنامه و سایرین که فاصله گرفتن هر یک از آنان باعث مخدوش شدن برنامه می‌شود.

حائری در پاسخ به این پرسش که با نزدیک شدن به انتخابات آیا تغییری در روند برنامه پیش خواهد آمد یا نه‌؟ توضیح داد: این برنامه اگر تغییراتی داشته باشد آنچنان متاثر از شرایط روز جامعه نخواهد بود. گرچه علوم سیاسی و علوم اجتماعی دو رشته مهم علوم انسانی هستند و ما اگر بخواهیم به انتخابات نظری داشته باشیم، صرفا ابعاد مبنایی و علمی را به بحث خواهیم گذاشت.

او در پایان با بیان اینکه در برنامه زاویه جدل معنایی ندارند‌، خاطرنشان کرد: وارد مسائل حاشیه‌یی و جنجال روز نمی‌شویم بلکه قرار است به علم سیاست یا جامعه شناسی یا فقه بپردازیم و دو یا سه برنامه را با موضوع نسبت دموکراسی با حکومت اسلامی به روی آنتن برویم؛ البته رشته مدیریت نیز مغفول مانده که جبران مافات خواهیم کرد.

 

 

خدایا صدای پیامبرت یونس را در دل ماهی شنیدی اجابت کردی
صدای من را هم بشنو و اجابت کن
او هم بنده تو بود
و من هم بنده توامEmbarrased
 
یک شنبه 17 دی 1391  2:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها