0

هر کودک شش ساله در ایران حداقل پنج دندان پوسیده دارد

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هر کودک شش ساله در ایران حداقل پنج دندان پوسیده دارد

رییس مرکزهمکاری‌های سازمان بهداشت جهانی در آموزش سلامت دهان و دندان، گفت: در حال حاضر هر کودک 6 ساله در ایران به طور میانگین 5 دندان پوسیده دارد.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد حسین خوشنویسان در جمع خبرنگاران خراسان جنوبی، اظهار کرد: بیشترین بیماری حوزه دهان و دندان مربوط به پوسیدگی دهان و دندان است.

 

وی تصریح کرد: میزان شیوع پوسیدگی دندان در کشور از بیماری آسم هم بالاتر است.رییس مرکز همکاریهای سازمان بهداشت جهانی در آموزش سلامت دهان و دندان از طرح پیمایش دهان و دندان در کشور خبر داد و افزود: این طرح در کلیه استانهای کشور در بین 5 گروه سنی انجام خواهد شد.

 

خوشنویسان با بیان اینکه برنامه‌های مرکز همکاریهای سازمان بهداشت جهانی در آموزش سلامت دهان و دندان بر پیشگیری از پوسیدگی اولویت داده شده است، افزود: در این زمینه فعالیت‌های مختلفی بر گروه‌های سنی مختلف برنامه ریزی شده است.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه در خراسان جنوبی میزان ساعات کاری دندانپزشکان دولتی بالاتر از میزان کشوری است.

 

رییس مرکز همکاریهای سازمان بهداشت جهانی در آموزش سلامت دهان و دندان در پاسخ به این سوال که با توجه به گران بودن هزینه درمان دندان‌های پوسیده و خراب، چه برنامه‌هایی برای دانش آموزانی که دندان پوسیده دارند و هزینه درمان ندارند دارید، اظهار کرد: تنها دندان 6 تحت پوشش بیمه است و بقیه بیمه ندارد.

چهارشنبه 13 دی 1391  1:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها