0

اگر نخوابید سکته می‌کنید

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

اگر نخوابید سکته می‌کنید

باشگاه خبرنگاران، محققان پی‌برده‌اند که اختلال در خواب ممکن است موجب بروز چاقی، افسردگی، افزایش فشار خون و حتی کمبود حافظه در افراد شود.

از سوی دیگر مطالعات حاکی از آن است که درد یا سوزش قلب، پرکاری تیروئید و اضطراب نیز ممکن است در ابتلای افراد به بی‌خوابی موثر باشد.

گرگ فونارو استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه لس آنجلس می‌گوید بیماری‌هایی همچون دیابت و یا حتی استرس که در بروز بی‌خوابی نقش دارند خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهند.

چین یی هسو از بیمارستان دولتی تایپه می‌گوید در تحقیقاتی که محققان تایوانی درباره ارتباط بی‌خوابی با دیگر بیماری‌ها به عمل آوردند اطلاعات مربوط به سلامت جسمانی 2 میلیون نفر مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از این تحقیق مشخص شد11 هزار نفر از افراد 45 ساله و یا بالاتر از آن که دچار بیماری‌هایی همچون افسردگی، اضطراب و صرع، حمله قلبی و مغزی شده بودند؛ از بی‌خوابی رنج می‌بردند و بیش از 32 هزار نفر خواب کافی داشتند.

تحقیقات این محققان در 4 سال بعد نشان داد که یک ممیز 6 درصد افرادی که دچار بی‌خوابی هستند دچار حمله قلبی می‌شوند و این رقم در افرادی که خواب خوب و کافی دارند به 0.76 درصد می‌رسد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 12 دی 1391  4:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها