0

حذف 50 میلیون لینک از جست‌وجوگر گوگل به علت نقض کپی‌رایت

 
mina_K_h
mina_K_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

حذف 50 میلیون لینک از جست‌وجوگر گوگل به علت نقض کپی‌رایت

کپی‌رایت، و حقوق مربوط به این مقوله از جمله پرداخت جریمه، عامل بازدارنده گوگل از انتشار 50 میلیون لینک مزبور بوده است.

گوگل در سال ۲۰۱۲ مجبور به حذف ۵۰ میلیون لینک از جستجوگر خود به علت نقض کپی‌رایت و نگرانی از تبعات حقوقی این مسأله شد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از آی.تی.ورلد، آماری که توسط خود گوگل در این زمینه ارائه شده نشان می‌دهد این شرکت که نگران بوده نمایش این ۵۱.۵ میلیون لینک در جست‌وجوگرش باعث شکایت حامیان حقوق مالکیت معنوی و محکومیت این شرکت به پرداخت جریمه های سنگین شود، چاره‌ای جز پاک کردن آنها نداشته است.

رسیدگی به شکایات احتمالی در این زمینه در آمریکا بر مبنای قانونی موسوم به Digital Millennium Copyright Act صورت می‌گیرد که بر طبق آن افرادی که مدعی مالکیت بر محتوا در اینترنت و بازنشر غیرقانونی آن باشند می‌توانند به دادگاه شکایت کرده و تقاضای دریافت غرامت کنند.

گوگل تنها در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳.۵ میلیون درخواست برای عدم نمایش لینک به سایت‌های مختلف در جست‌وجوگر خود به همین علت دریافت کرده است.

البته برخی از استودیوهای هالیوودی و شرکت‌های پخش موسیقی برای پیگری این مسئله از برنامه‌های نرم‌افزاری خودکار استفاده می‌کنند که خطاهایی نیز دارند و باعث طرح ادعاهای بی مورد می‌شوند.

بیشترین شکایات و درخواست‌های طرح شده از گوگل مربوط به انجمن Recording Industry Association of America آمریکا با بیش از ۷.۸ میلیون مورد شکایت بوده است.

حذف 50 میلیون لینک از جست‌وجوگر گوگل به علت نقض کپی‌رایت

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

دوشنبه 11 دی 1391  3:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها