0

سخنان محسن و فاطمه درباره ثروت خانواده هاشمی؛ از کیش تا کانادا

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سخنان محسن و فاطمه درباره ثروت خانواده هاشمی؛ از کیش تا کانادا

دو آقازاده هاشمی با رد تمام خبرهایی که درباره ثروت این خانواده مطرح است، می گویند: ثروت ما کم شده است نه زیاد!
 
به گزارش تعامل، محسن‌ هاشمی فرزند ارشد آقای هاشمی‌رفسنجانی در گفت‌وگویی با آرمان به انتقاد از سخنانی که در مورد ثروت این خانواده مطرح است، پرداخت. او معتقد است هر تجارت سودآور و پول‌سازی که در کشور انجام می‌شود را نباید به نام خانواده‌ هاشمی تمام کرد. 
متن کامل این مصاحبه به شرح زیر است:
 
بحث‌های زیادی در مورد ثروت پدر شما مطرح است. آیا واقعا این اندازه ثروتمند هستید؟

 
شایعات در این باره بسیار است. مثلا زمانی که كیش و مناطق آزاد درحال شكوفایی بود، حمایت از سرمایه‌گذاران لازم بود اما هرگونه حمایتی باعث تشدید شایعات می‌شد. تولید،احتیاج به حمایت داشت‌. محصولات و كالاهای مورد نیاز جامعه باید به‌اندازه كافی تولید و در دسترس قرار می‌گرفت. لوازم خانگی، خودرو، سیمان، فولاد، آلومینیوم، لوازم بهداشتی، پزشكی و مواد غذایی و... تا به بازار می‌آمد، شایعات آن هم اوج می‌گرفت. علتش هم سیاست دولت در حمایت از سرمایه‌گذاران و تولید‌كنندگان بود. لذا حمایت‌هایی‌ كه می‌شد باعث شبهه و در نتیجه شایعه و مورد استفاده گروه‌های چپ و راست افراطی قرار می‌گرفت. این مساله مهم و اثر‌گذار، شایعات را تشدید می‌كرد.

 
مثلا چه شایعاتی؟

 
فعالیت‌های بدون شناسنامه بعضی از ارگان‌ها و بنیادها در رواج این شایعات موثر بود. برخی نهادها و بانك‌های خصوصی و دولتی و شركت‌های سرمایه‌گذاری بانك‌ها و‌... در ساخت و ساز، ایجاد واحدهای اقتصادی و تجاری فعالیت چشم‌گیر و دهن‌پركنی داشتند. متاسفانه هر فعالیت در چشم و موفقی چون معلوم نبود كه متعلق به كیست در توده و عوام ایجاد شبهه و شایعه می‌كرد. البته فقط برای ما نبود. نسبت به دیگران هم گفته می‌شد. ولی آنچه در مورد ما مطرح می‌شد، بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گرفت. برای مثال فعالیت‌های بانك‌های خصوصی و صندوق‌های قرض‌الحسنه و اعتباری كه عمدتاً از طریق ارگان‌های وابسته به دولت و نهاد‌های دیگر. تاسیس و حمایت می‌شدند بعضا به ما نسبت داده می‌شد كه دروغ بود‌. برخی بانك‌ها و موسسات مالی، همه و همه به نحوی با شایعه به ما نسبت داده می‌شد‌. زیرا هنوز هم خیلی از مردم از مالكیت بانك‌ها باخبر نیستند‌.

 
این شایعات تا چه حد سبب ناراحتی خانواده شما شد؟

 
متاسفانه آنچه پدر خانواده ما را بیشتر از هر چیز رنجاند، استفاده بخشی از نیروها و گروه‌های داخل (چه چپ و چه راست) برای تخریب پدر بود.

 
چرا کسی ثروت شما را ثابت نمی‌کند؟

 
از سوی دیگر فاطمه‌هاشمی هم این شایعات را قبول ندارد چنانکه در گفت‌وگویی که با آرمان داشت، در مورد میزان دارایی‌های خانواده آیت‌الله‌ هاشمی چنین گفت:

 
در مورد ثروت خانواده شما شایعات زیادی مطرح است. مثلا می‌گویند شما در خارج از کشور هم اموال زیادی دارید.

 
اینها دروغ است. فائزه هنوز یک بار هم پایش به کانادا نرسیده است، می‏گویند اتوبان‏های کانادا مال فائزه است. اثبات کردن این حرف‏ها که کاری ندارد. چرا کسی به طور مستند اثبات نمی‏کند؟

 
اصلا دارایی خانواده‌ هاشمی چقدر است؟

 
ما خیلی پولدارتر از این بودیم. پدر من حدود یکصد قواره زمین در سالاریه قم داشت و همه را داد به طلاب و نیازمندان. یک مقداری از آنها را هم به ما داد. وضع ما هم بد نیست، به هر حال همسر من دندانپزشک است و بقیه خانواده هم همه تحصیلکرده و دارای مشاغل خوب هستند.

 
برخی برج‌های تهران را هم می‌گویند که برای خانواده شماست. در این مورد چه می‌گویید؟

 
این هم دروغ است. الان این همه برج‏های آن چنانی که در شهر ساخته می‏شود، از آن کیست؟ ببینید آیا یکی از آنها مال خانواده‌ هاشمی هست؟ بروید ببینید ته آن سرمایه‌ها به کجا می‏رسد. یک دانه از این برج‏ها را اگر آمدند و گفتند مال ماست، ما دو دستی تقدیم خودشان می‏کنیم.

 
واکنش آیت‌الله ‌هاشمی‌رفسنجانی به این شایعات چیست؟

 
پدر من سرمایه انقلاب است. همانطور که پدر من در زمان جنگ این کشور را نجات داد، رفت و با حضرت امام (ره) صحبت کرد و گفت دیگر نمی‏توانیم ادامه دهیم، همانطور که بعد از جنگ کشور را اداره کرد، امروز هم می‏تواند به بهبود شرایط کمک کند.
دوشنبه 11 دی 1391  12:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها