0

کودکان نقاش آثار خود را به نفع بچه‌های زلزله‌زده آذربایجان حراج کردند

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کودکان نقاش آثار خود را به نفع بچه‌های زلزله‌زده آذربایجان حراج کردند

در رویداد خیریه که به نفع کودکان زلزله‌زده آذربایجان در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) ساماندهی شد، 100 اثر از نقاشان معاصر و کودکان به حراج گذاشته شد.

  این نمایشگاه و فروشگاه حاصل سه کارگاه نقاشی در تهران و آذربایجان است که آثار خلق شده در این کارگاه‌‌ها به نفع کودکان زلزله‌زده آذربایجان به حراج گذاشته شد.

در این نمایشگاه بیش از 100 اثر نقاشی تلفیقی از هنرمندان کودک که با نظارت و مدیریت علی ذاکری خلق شده بود در کنار آثار تنی چند از هنرمندان نام‌آشنای معاصر ارائه و با قیمت پایه ارائه شده بود.

در حراجی که عصر روز گذشته جمعه 8 دی‌ماه با حضور کودکان هنرمند، جمعی از هنرمندان و مجموعه‌داران و با حضور سیدقاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد، اثری از علی ذاکری که قیمت پایه آن پانزده میلیون ریال گذاشته شده بود پس از 28 بار چکش خوردن به مبلغ چهل و سه میلیون ریال فروخته شد. این نقاشی بدون عنوان در قطع 100 در 150 سانتیمتر با تکنیک اکریلیک روی بوم در ورک شاپ نقاشی در  گالری پردیس ملت خلق شده بود.

بزرگترین اثری که در این حراج به فروش رسید، اثری در ابعاد 2 در 3 متر بود که توسط علی ذاکری و گروهی از کودکان خلق شده بود و به مبلغ سی میلیون ریال به فروش رسید.

اثری با ابعاد 50 در 50 سانتیمتر ، متعلق به کودک 7 ساله - روشا سلطانی - نیز در این حراج به مبلغ دو میلیون ریال عرضه شد و پس از ده بار چکش خوردن به مبلغ هفت میلیون ریال فروخته شد.

مجموع  آثار فروخته شده در این رویداد خیریه، 40 اثر بود که کلیه مبالغ درآمد حاصل از فروش بدون کسر درصدی به کودکان زلزله زده آذربایجان تعلق خواهد گرفت.

نمایشگاه آثار نقاشان معاصر و کودکان با عنوان یک نقش، صد نقاشی به نفع کودکان زلزله زده آذربایجان، روز جمعه 1 دی ماه در طبقه میانی موزه هنرهای دینی امام علی (ع) به مدت یک هفته به نمایش درآمد و در روز پایانی، آثار به نمایش درآمده به حراج گذاشته شد.

در این رویداد، افراد صاحب‌نامی از جمله رضا نامی، نقاش و کارشناس اقتصاد هنر، نادر فاطمی، نقاش و مدرس دانشگاه، رضا یساولی، مدرس دانشگاه و هنرمند عرصه نگارگری، علی ذاکری، نقاش، فرشید شفیعی، نقاش و تصویرگر، احمدرضا دالوند، نقاش و منقد هنر، آرش رییسیان، مستندساز و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.

از دیگر هنرمندانی که آثارشان در این حراج حضور داشت، می‌توان به نام‌های فرشید شفیعی، کیوان عسگری، بهنام کامرانی، حسین ماهر، خسرو خسروی، الهه مقدمی، مانلی منوچهری، ستاره حسینی، شهرام بابایی، مریم فریدونی، مهتا معینی، نادر فاطمی، مهناز پسیخانی و ... اشاره کرد.

علی ذاکری، هنرمند نقاش و ایده پرداز این رویداد، از زحمات بی شائبه ارزشمند حامیان این برنامه خیرخواهانه سپاسگزاری کرد و گفت: این نمایشگاه حاصل تلاش، خلاقیت و مهربانی کودکان به همراه نقاشان معاصر کشورمان است.

این هنرمند نقاش گفت: کودکان با خلاقیت و مهربانی، هزاران چسب زخم را نقاشی کردند تا برای زخم های انسان ها مرهمی باشد و ما در کنار هم گرد آمدیم تا حاصل تلاش هنرمندان و کودکان را در این حراج برداشت کنیم.

رضا یساولی، یکی از هنرمندانی که چند اثر را برای انتشارات یساولی خریداری کرد این رویداد را حرکتی شایسته و کم نظیر ارزیابی کرد و گفت: من با آثار به صورت حسی ارتباط خاصی برقرار کرده‌ام و می‌دانم ارزش معنوی و هنری آثاری که خریداری کرده‌ام به مراتب خیلی بیشتر از مبلغی است که پرداخت کرده‌ام.

وی یکی از دلایل شرکت در این حراج را خیریه بودن آن عنوان کرد و گفت: به دلیل کمبود فضا و عدم امکان نگهداری نتوانستم آثار بیشتری خریداری کنم.

مدیر انتشارات یساولی در پایان گفت: انتظار داشتم در این حراج نهادها و ارگان‌های رسمی اقدام به خرید آثار می کردند و جای آنان در این حراج خالی بود.

قبل از شروع مراسم حراج، نشستی با حضور فرشید شفیعی، نادر فاطمی، علی ذاکری، نسیم احمدی و رضا عبدلی با عنوان "هنر کودک" با حضور جمعی از هنرمندان، علاقه‌مندان به هنر کودک، کودکان و خانواده‌های آنان در سرسرای نور موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار شد.

یک شنبه 10 دی 1391  1:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها