0

دلایل روزنامه دولت برای برکناری خانم وزیر

 
prompet
prompet
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 4609
محل سکونت : خراسان جنوبی

دلایل روزنامه دولت برای برکناری خانم وزیر

خبر برکناری دکتر مرضیه وحیددستجردی از وزارت بهداشت که روز پنجشنبه روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی دولت قرار گرفت در روزنامه‌های صبح شنبه انعکاس گسترده‌ای داشت در این میان دلایل این برکناری از دیدگاه روزنامه دولت با واکنش رسانه‌های دیگر متفاوت بود.
 
به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه ارگان دولت(ایران) در تیتری با عنوان "دلایل برکنار وزیر بهداشت و درمان"، به ارزیابی دلایل این برکناری از دیدگاه دستجردی پرداخته و عنوان داشته است که وزیر سابق با یادداشتهایی که نوشته است، خواسته چنین وانمود کند که دلیل برکناری او از وزارت بهداشت، عدم برکناری رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده است.
 
اما روزنامه ایران، مواردی غیر از این موضوع را در برکناری خانم وزیر موثر خوانده که از جمله آنها مصاحبه علیه بانک مرکزی و سیاستهای ارزی کشور بوده است.
 
روزنامه ایران همچنین وجود مافیای دارویی در وزارت بهداشت را یکی دیگر از دلایل برکناری دستجردی عنوان کرده است.
 
این در حالی است که سایر روزنامه ها در نقد این برکناری تیتر زده اند.
 
روزنامه همشهری تیتر اول خود را "سلامت قربانی سیاست شد"،  زده است.
 
این روزنامه، موضوع برکناری دستجردی را از آن جهت حائز اهمیت دانسته است که حوزه سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است که نمی بایست قربانی لج بازیها و دعواهای سیاسی شود.
 
روزنامه همشهری، پیگریهای خانم وزیر در تخصیص ارز دارو را مورد اشاره قرار داده و نوشته است که این موضوع به گروکشی در برکناری یکی از مدیران ارشد این وزارتخانه گره خورد و در نهایت منجر به برکناری دستجردی شد.
 
روزنامه وطن امروز نیز با اشاره به نمره 20 رئیس جمهور به وزیر بهداشت، برکناری نخستین بانوی وزیر را تیتر زده است.
 
در گزارش این روزنامه به دلایل برکناری دستجردی و مواضع و واکنشهای برخی از نمایندگان مجلس به این اقدام رئیس جمهور اشاره شده است.
 
روزنامه فرهیختگان نیز در گزارشی تقریبا جامع به دلایل این برکناری پرداخته و طی آن نظرات حدادعادل، باهنر و... در ارتباط با این برکناری را منعکس کرده است.
 
عکس صفحه اول روزنامه تهران امروز هم تصویر دستجردی را نشان می دهد با این تیتر که "وزیر بهداشت قربانی پیگیری مشکل دارو"
 
این روزنامه در صفحه 2 به بهانه برکناری خانم وزیر، سابقه برکناری برخی از وزرای کابینه احمدی نژاد را در دولتهای نهم و دهم را مورد اشاره قرار داده است.
 
البته روزنامه تهران امروز، یادداشت صفحه اول را موضوع برکناری دستجردی از وزارت بهداشت قرار داده است.
 
روزنامه های قدس، دنیای اقتصاد، حمایت،ملت ما، اعتماد و... نیز با عکس درشت از دستجردی، یکی از تیترهای اصلی شماره روز شنبه خود را به این موضوع و دلایل برکناری خانم وزیر اختصاص داده اند.
 
آنچه در تمامی روزنامه های صبح شنبه پیرامون خبر برکناری وزیر بهداشت مشترک است، اشاره به ماجرای تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران است. موضوعی که گفته می شود بیشتر از ماجرای ارز دارو، باعث شد تا شایعه برکناری خانم وزیر تبدیل به واقعیت شود.
 
در این بین روزنامه ارگان دولت تنها روزنامه ای است که موضوع مافیای دارویی در وزارت بهداشت را مهمترین علت برکناری دستجردی از وزارت بهداشت عنوان کرده است.
 
روزنامه کیهان نیز در صفحه 2 طی گزارشی مبسوط، ماجرای برکناری دستجردی را با توجه به اظهارات معاون اول رئیس جمهور که تاکید کرده بود دستجردی هرگز برکنار نمی شود، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. 
 
- خداحافظی خاتون سلامت
 
- وزیر بیست دیگر نیست
 
- بازتاب برکناری ناگهانی تنها وزیر زن کابینه
 
- احمدی نژاد وزیر نمره 20 خود را عزل کرد
 
- عزل وزیری که نمره 20 کابینه را داشت
 
- وزارت دستجردی؛ تجربه ای موفق اما ناتمام
 
- باز هم یک عزل پر مناقشه
 
- نخستین وزیر زن به خطر پایان نرسید
 
اینها از جمله تیترهای برخی روزنامه صبح شنبه است که پیرامون خبر برکناری دستجردی از وزارت بهداشت، روی صفحه اول آنها منعکس شده است.
شنبه 9 دی 1391  3:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها