0

درختی که خون اژدها در آن جریان دارد !

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

درختی که خون اژدها در آن جریان دارد !

 
محققان مرکز گیاه‌شناسی سلطنتی طی سفرهای تحقیقاتی که به گوشه‌و‌کنار دورافتاده جهان داشته‌اند موفق به کشف ۶۰ گونه گیاهی جدید شده‌اند.
 با وجود اینکه این گیاهان جدید همگی به تازگی دسته‌بندی شده‌اند، به دلیل خطرهایی که زیستگاه‌های آنها را تهدید می‌کند ممکن است به زودی از صفحه روزگار محو شوند. یکی از این درختان که بر روی حاشیه تیغه‌های آهکی منطقه‌ای در تایلند رشد می‌کنند،‌دارای شیره‌ای به رنگ قرمز تیره است که ساکنان محلی این منطقه این شیره سرخ رنگ را خون اژدها می‌نامند که در زیر درخت جریان دارد و از آن به عنوان عصاره‌ای شفابخش یاد می‌کنند. این درخت یکی از نمونه‌های گیاهان در حال انقراض است.
 
 
به گفته محققان سنگ‌های آهکی که زیستگاه این درخت به شمار می‌روند، برای بهره‌برداری از آهک تحت خاکبرداری قرار می‌گیرند و به علاوه محلیان منطقه نیز باور دارند جمع‌آوری این سنگ‌ها و خاکها موجب خوش‌شانسی خواهد شد از این رو به شدت از این آهک‌ها که زیستگاه درختی که به گفته محلی‌ها خون اژدها در آن جریان دارد، بهره‌برداری می‌کنند. این درخت به نام درخت اژدهای سرخ شهرت داشته و از برگ‌های چرمی شکلی برخوردار بوده و در صورت خراشیده شدن بدنه آن شیره‌ای سرخ‌رنگ از آن خارج خواهد شد. از جمله دیگر گونه‌های گیاهی که توسط این دانشمندان کشف شده می‌توان به گونه‌ای ارکیده و ۱۵ گونه درخت خرما با نام اورانیا اشاره کرد.
 
باشگاه خبرنگاران
جمعه 8 دی 1391  7:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها