0

ادای دین به رزمندگان با حضور در "بزرگمرد کوچک"/ به جایزه فجر فکر نمی‌کنم

 
fereshte_khoda
fereshte_khoda
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 1674

ادای دین به رزمندگان با حضور در "بزرگمرد کوچک"/ به جایزه فجر فکر نمی‌کنم

پویا امینی هدف اصلی خود برای بازی در فیلم "بزرگمرد کوچک" را ادای دین به کسانی دانست که با تمام توان خود کوشیدند تا از سقوط خرمشهر جلوگیری کنند.

پویا امینی درباره حضور خود در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به خبرنگار مهر گفت: با ایفای نقشی در فیلم "بزرگمرد کوچک" ساخته صادق دقیقی در این دوره از جشنواره حضور دارم.

وی در بررسی این فیلم عنوان کرد: متاسفانه اتفاقاتی پیش آمد که موجب شد شرایط قصه به آن صورت که در فیلمنامه وجود داشت، پیش نرود و به همین دلیل ممکن است لطمه‌هایی به فیلم وارد شده باشد اما در مجموع خط اصلی داستان و جریانات و اتفاقات آن جذاب است و روایت قصه هم هر چند که کمی دچار اختلال شده اما ان‌شاءالله که مورد توجه منتقدان و سینماگران قرار بگیرد.

امینی در مورد احتمال دریافت جایزه برای حضور در این فیلم اظهار کرد: به جایزه بردن فکر نکردم. از آنجایی که محتوای کلی این قصه را می‌شناختم و با اتفاقاتی که در روزهای اولیه جنگ رخ داده بود تا حدی آشنایی داشتم، فکر می‌کردم که باید ادای دینی شود به آن عزیزانی که در آن شرایط با دست خالی چهل روز مقاومت کردند و با تمام توان خود تا آخرین لحظه کوشیدند خرمشهر را حفظ کنند.

وی افزود: به دلیل شناخت شخصی خودم از شهید بهنام محمدی و آنچه که در آن روزها برایش پیش آمده بود و همچنین دیگر عزیزانی که قصه به نوعی با الهام‌ گرفته از شخصیت آنان است، حضور در این فیلم برایم از هر جایزه‌ای مهم‌تر بود و تصور می‌کنم که قدردانی از این عزیزان ارزشش بسیار بیشتر از جوایزی است که ما با هدف به دست آوردن آن در فیلم حضور داشته باشیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در مورد تازه‌ترین فعالیت خود عنوان کرد: این روزها در حال آماده شدن برای بازی در سریال تلویزیونی "راهی به سوی ستاره‌ها" ساخته بیژن شیرمرز هستم که تصویربرداری آن به تاز‌گی شروع شده است، البته هنوز نوبت به صحنه‌هایی که در آن حضور دارم نرسیده، اما هفته آینده تصویربرداری این بخش‌ها نیز آغاز خواهد شد. 
 
"بزرگمرد کوچک" روایتگر زندگی شهید بهنام محمدی نخستین شهید نوجوان دفاع مقدس است. شبنم قلی‌خانی، پویا امینی، سوگل طهماسبی، حبیب اللهیاری، پرهام دلدار، جواد سلام‌پور، مجتبی قربانی و جمعی از بازیگران اداره تئاتر آبادان در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم اولین ساخته بلند سینمایی صادق دقیقی است. وی پیش از این ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند با موضوع دفاع مقدس را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده که بیشتر آن‌ها از شبکه دو و چهار پخش شده است.

جمعه 8 دی 1391  2:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها