0

نطق لاریجانی در پاسخ به احمدی نژاد

 
babak110
babak110
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4259
محل سکونت : ایران عزیز

نطق لاریجانی در پاسخ به احمدی نژاد

نطق لاریجانی در پاسخ به احمدی نژاد

 
نطق لاریجانی در پاسخ به احمدی نژاد
رئیس مجلس در واکنش به اظهارات رئیس جمهور، مبنی بر اصرار بر اجرای هدفمندی یارانه ها و گسترش قلمرو مدیریتی در مرحله دوم اجرای آن ، با بیان اینکه مجلس تحت فشار تصمیم نخواهد گرفت، گفت...

رئیس مجلس در واکنش به اظهارات رئیس جمهور، مبنی بر اصرار بر اجرای هدفمندی یارانه ها و گسترش قلمرو مدیریتی در مرحله دوم اجرای آن ، با بیان اینکه مجلس تحت فشار تصمیم نخواهد گرفت، گفت: طرح اینگونه امور جز متلاطم کردن فضای سیاسی کشور اثری ندارد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس طی سخنانی اظهار داشت: امروز تورم و گرانی و بیکاری مهمترین چالش کشور است که حریف برخی اشتباهات مدیریتی در حوزه اقتصاد را نیز به نفع نتیجه بخش بودن سیاست های کینه ورزانه تحریم ها مصادره کرده و با فرصت طلبی این مسیر را دنبال می کند. وی افزود: اولین گام این است که تحلیل روشن و واقعی از رفتار حریف و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشیم و نیروی خود را جهت رفع نواقص مصروف نماییم نه سایش توان یکدیگر.
رئیس مجلس گفت: گام دوم آن است که همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند موضوع اقتصاد مقاومتی و رونق تولید را مبنای هرگونه تصمیم گیری اقتصادی قرار دهیم. نجات کشور از چالش های موجود چه در زمینه گرانی و بهبود وضعیت مردم و چه در زمینه اشتغال در همین موضوع است. هر تصمیمی در حوزه اقتصاد و مخصوصا در مورد بودجه 92 باید کمک کننده به تولید و رونق بخش آن باشد و به استقلال اقتصادی کشور مخصوصا در محصولات استراتژیک کشاورزی مدد رساند.

وی ادامه داد: برخی آرا که این روزها مطرح شده است نه تنها کمکی به تولید و کاهش تورم نمی کند بلکه تورم سرسام آوری را به مردم تحمیل می کند. نه تنها رونقی در تولید ایجاد نمی کند که تولید را به سمت قهقرا می برد لذا باید خیلی دقیق و از سر مسئولیت شناسی مسائل را مورد بررسی قرار داد.
رئیس مجلس گفت: اینجا حوزه منافع ملی کشور است حقوق ملت در اینجا قرار دارد. مسئله یکی به دوهای کم حاصل سیاسی نیست که البته کار نادرست و فرصت سوزی است و مجلس در این بخش وظیفه خود را صبوری می داند. لکن مسئله تورم و گرانی و بیکاری امری نیست که ذیل تعارفات یا توهمات انتخاباتی قرار گیرد. لاریجانی گفت: دولت توان و توشه خود را در لایحه بودجه در حل این دو موضوع به خرج دهد، اگر مبنای کار این باشد مجلس با کنترل گرانی و کنترل بیکاری همکاری صمیمانه با دولت خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: همانطور که مستحضر هستید چند بار رهبر معظم انقلاب به حق تذکر دادند که در این مسائل مثل هدفمندی یارانه ها موضوع به تصمیم مجلس مربوط است. طرح این مسائل در جامعه قبل از آنکه به مجلس داده شود و مورد بررسی کارشناسی واقع گردد و به تصمیم رسیده شود چه فایده ای دارد؟ جز این است که تورم را افزایش می دهد؟ همانگونه که در این روزها قیمت ارز افزایش یافت و قطعا مجلس شورای اسلامی تحت فشار تصمیم نخواهد گرفت. مبنای کار مجلس، کارشناسی واقع بینانه اقتصادی خواهد بود.

رئیس مجلس گفت: بحث در گسترش قلمرو مدیریتی نیز در شرایط فعلی وجهی ندارد. هر قوه ای تعریف مشخص در قانون اساسی دارد و کسانی که با قانون اساسی آشنا هستند توجه دارند که روح قانون اساسی تمرکز مدیریت بی قید و شرط را نمی پذیرد لذا با فرض اینکه یک بحث نظری است مفسر این امور شورای محترم نگهبان است و این امر هم بیان گردیده است لذا خلائی از نظر قانونی وجود ندارد مخصوصا با توجه به شرایط کشور طرح اینگونه امور جز متلاطم کردن فضای سیاسی کشور اثری بر آن مترتب نیست. وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی امیدوار است همه اراده ها به جای طرح اینگونه مسائل، معطوف به حل مشکلات معیشتی مردم و رفع گرانی و بیکاری شود و اینگونه اراده های مسئولیت شناس را قدر می نهیم. از خداوند متعال می خواهیم که همگان را در طریق هدایت خود قرار دهد.
این بخش از سخنان لاریجانی با بیان "احسنت" از سوی نمایندگان همراه شد.
منبع: mehrnews.com

 

چهارشنبه 6 دی 1391  3:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها