0

عوامل تشديدکننده درد را بشناسيم!

 
kamelia
kamelia
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1389 
تعداد پست ها : 465
محل سکونت : گلستان

عوامل تشديدکننده درد را بشناسيم!

1- کفش پاشنه بلند و صدادار يکي از عوامل ايجادکننده درد استفاده از صندل‌ها و کفش‌هايي با پاشنه بلند و صدادار است. اين کفش‌ها کمر را به خوبي محافظت کرده و به درد در پاها و زانوها و مچ پا و حتي کمر منجر مي‌شود.راه‌حل: سعي کنيد کفش‌هايي مناسب بپوشيد و وقتي قرار است به مدت طولاني‌ پياده‌روي کنيد کفش کتاني يا راحتي پايتان کنيد. صندل و کفش پاشنه‌بلند براي پياده‌روي طولاني مناسب نيست.

2- رانندگيخيلي از افراد صندلي ماشين خود را به گونه‌اي ناصحيح تنظيم مي‌کنند. اگر زاويه صندلي مناسب نباشد شما مجبوريد يا زياد به جلو خم شويد يا از فرمان خيلي دور شويد. اين کار موجب مي‌شود تا سرتان هم نسبت به بدنتان در زاويه مناسبي قرار نگيرد و درد در گردن شما را آزار دهد.راه‌حل: سعي کنيد هنگام تماشاي تلويزيون در وضعيت بدني مناسب قرار بگيريد و حتي‌المقدور به مدت طولاني در يک وضعيت نمانيد. سعي کنيد هر از چند گاه بلند شويد، کمي بدنتان را بکشيد و تلويزيون خود را هم در جاي مناسبي قرار دهيد.

3- کودکتاندليل بسياري از کمردردها مخصوصا مادران، بغل کردن کودک است. همچنين نحوه بد بلند کردن کودک از تخت هم مي‌تواند سبب درد در کمر و دست‌ها شود. فشار مداوم و تکراري به کمر و بازوها سبب تورم و درد مچ‌ها مي‌شود.راه‌حل: سعي کنيد بدون اينکه به مچ دست‌هايتان فشار وارد کنيد کودک را در يک وضعيت مناسب بغل کنيد. محافظ کنار تخت را پايين کشيده و دست‌هايتان را در قسمت پشت و باسن کودک قرار داده و با کمک عضلات بازوهايتان او را بلند کنيد.

4- بوهاي شديدهنوز محققان هم مطمئن نيستند اما بوهاي شديد يکي ديگر از دلايل شايع تشديد ميگرن هستند. اين بوها شامل خوشبوکننده‌ها، رنگ‌هاي نقاشي و دود سيگار است. برخي عطرها و ادکلن‌ها و بوي گل‌ها هم مي‌تواند سبب ايجاد سردرد شود.راه‌حل: سعي کنيد بوهاي تندي را که سبب سردرد شما مي‌شود شناسايي کرده و از مواجهه با آنها پرهيز کنيد.

5- عادت خواباگر صبح‌ها با صداهاي ناگهاني و ترس بيدار شويد يا در وضعيت بدني به خواب رفته باشيد ممکن است دچار درد بدن يا سردرد شويد. خوابيدن با معده پر هم گاهي سبب ايجاد سردرد صبحگاهي مي‌شود. گاهي خوابيدن به يک پهلو طوري که يک دست زير سر قرار بگيرد هم مي‌تواند سبب درد در بازوها و شانه شود. راه‌حل: ايمن‌ترين راه براي جلوگيري از درد بدني خوابيدن به پشت يا يک پهلو با قرار دادن دست کنار بدن و زير سطح شانه‌ها است. قرار دادن بالش بين پاها هم مي‌توان زانو و قسمت تحتاني را محافظت کند.

6- نخوردن غذافرار از خوردن غذاها مي‌تواند سبب تاثير روي قندخون و افت قند شود. در برخي افراد، اين حالت سبب ايجاد سردرد مي‌شود

شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند
عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند
دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند
و بخند که خدا هنوز آن بالا با توست

چهارشنبه 26 آبان 1389  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها