0

مجلسی ها این هفته 24 طرح و لایحه را رسیدگی می کنند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

مجلسی ها این هفته 24 طرح و لایحه را رسیدگی می کنند

تهران- نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته جاری رسیدگی به 24 طرح ولایحه ازجمله طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری و طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان را در دستور کار خود دارند.

به گزارش روز شنبه ایرنا و براساس دستور هفتگی مجلس، نمایندگان این هفته ضمن ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، طرح الحاق یک تبصره به ماده 190قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 را بررسی می کنند.

همچنین طرح دهیاری ها و طرح اصلاح ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در دستور کار این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارند.

مجلسی ها، لایحه حریم حفاظتی - امنیتی اماکن و تاسیسات کشور، لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان را نیز هفته جاری رسیدگی می کنند.

همچنین رسیدگی به لایحه موافقتنامه ایجاد و راه اندازی بانک اطلاعاتی سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) درخصوص قاچاق و تخلفات گمرکی در دستورکار این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

طرح اصلاح بند ج ماده 178 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری ازطریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور (مصوب 24 آبان ماه سال 1366) ، طرح ممنوعیت کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی از عضویت در هیات های مدیره و مدیریت عامل و تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده و مدیریت بحران فاجعه ملی زلزله سال جاری در استان آذربایجان شرقی از دیگر طرح هایی هستند که این هفته در مجلسی بررسی می شوند.

نمایندگان مجلس همچنین رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه جبران زحمات وخسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست محیطی، لایحه دریافت عوارض برق جبران ناپذیر، لایحه تعیین مرجع تهیه وتصویب مقررات مربوط به تخلفات از نظامات راجع به امور شهری و چگونگی اجرای آن را در دستور کار خود دارند.

همچنین لوایح اجازه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل های اصلاحی (1)،(29و(4) کنوانسیون ورشو، ممنوعیت خلع یدوقلع و قمع ورزشگاه ها و سایر تاسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی ،اصلاح قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع بین المللی انرژی از دیگر لوایحی هستند که هفته جاری در مجلس شورای اسلامی بررسی می شوند.

لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات درمورد مالیات های بردرآمد و سرمایه و لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات نیز هفته جاری در مجلس بررسی می شوند.

نمایندگان مجلس لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات های انضباطی نیروهای مسلح ، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کنیا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات بر درآمد وسرمایه و پروتکل الحاقی آن و لایحه اصلاح قانون اعتبار اسناد عادی وام های پرداختی شرکت های تعاونی روستایی ، عشایری وصیادی به اعضاء مصوب 1365 و اصلاح قانون مذکور مصوب 1371 را نیز در دستور کار این هفته خود دارند.

ˈمحمد عباسیˈ وزیر ورزش وجوانان نیز هفته جاری برای پاسخ به سوال ˈسیداحمدرضا دستغیبˈ نماینده شیراز و ˈعبدالرضا شیخ الاسلامˈ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخ به پرسش

ˈمهدی سناییˈ نماینده نهاوند در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور می یابند.

تقاضای تحقیق وتفحص از عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت آموزش و پرورش درخصوص نحوه گزینش و اعزام معلمان به خارج از کشور

نیز در دستور کار این هفته نمایندگان مجلس قرار دارند.

گزارش نهایی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درمورد عدم اجرای جزء(3)بند (45) و بند(47) قانون بودجه سال 1391 کل کشور هفته جاری در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

 

http://irna.ir/fa/News/80436421

شنبه 11 آذر 1391  3:30 PM
تشکرات از این پست
pirint3
دسترسی سریع به انجمن ها