0

قدرتمندترين زنان عرصه رسانه در سال 2012

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

قدرتمندترين زنان عرصه رسانه در سال 2012

هميشه از رسانه‌ها و قدرت رسانه‌ها حرف‌هاي زيادي گفته شده است. با اين حال نبايد از ياد برد كه آنچه به رسانه‌ها قدرت مي‌دهد اشخاصي هستند كه سكان هدايت و راهبري آنها را به عهده مي‌گيرند. بسياري از افرادي كه در رسانه‌ها چهره مي‌شوند چنان قدرتي مي‌گيرند كه در اتفاق‌هاي تاثيرگذار كشورشان – مثلا انتخابات رياست‌جمهوري- نقش موثري ايفا مي‌كنند.

«فوربس» فهرستي از 15 زن تاثيرگذار عرصه رسانه منتشر كرده است؛ زن‌هايي كه نام آنها را كم و بيش شنيده‌ايم. اين 15 زن فرمان گفت‌و‌گوهاي جهاني را در دست دارند و خبرهاي مهمي را به گوشمان رسانده‌اند كه گاهي تاثيرهاي انكارناپذيري روي زندگي ما داشته‌اند. در اين مطلب با 12نفر از اين زنان قدرتمند آشنا مي‌شويم. لورا لانگ، گرتا فان سوسترن و مارجوري اسكاردينو؛ سه زن از ديگر زنان اين فهرست هستند .

جيل آبرامسون

نخستين زني كه سردبيري «نيويورك تايمز» را به دست آورد، مديريت راه‌اندازي نسخه اينترنتي اين نشريه 161 ساله را برعهده گرفت. حالا NYTimes.com بيش از نيم ميليون مشترك پولي دارد و هر ماه بالغ بر 40 ميليون بيننده از سراسر دنيا از اين سايت ديدن مي‌كنند.

اپرا وينفري

اپرا وينفري شايد سرشناس‌ترين چهره اين فهرست باشد. ملكه رسانه‌ها حضور خود را روي امواج كانال 24 ساعته PROPRE همچنان حفظ كرده و با طرفدارانش از راه وب سايت، مجله، برنامه‌هاي راديويي و شبكه‌هاي اجتماعي در تماس است.

آن سوويني

جانشين رئيس شبكه تلويزيوني ديزني و رئيس گروه Disney-ABC Television هدايت بيش از 100 شبكه را برعهده دارد. آمارها نشان مي‌دهند كه مجموع بينندگان اين شبكه‌ها به 60 ميليون نفر مي‌رسد كه از 169كشور به ديدن آنها مي‌نشينند.

دايان ساوير

ساوير با تبديل‌شدن به يكي از شناخته‌شده‌ترين و باثبات‌ترين افراد دنياي خبر، براي زنان ژورناليست نقش يك پيشگام را دارد. او نخستين مهمان زن برنامه «60 دقيقه» مايك والاس بود و هرروز بيش از 7ميليون‌نفر را تحت‌تاثير خبرهاي خود در ABC قرار مي‌دهد.

سو نايجل

«اتاق خبر» برنامه‌اي است كه سو نايجل شهرت خود را مديون آن است. با اين حال نايجل وقت خود را صرف سريال‌‌سازي نيز مي‌كند. رسانه‌هاي خبري از صرف بودجه‌هاي هنگفتي بالغ بر 100 ميليون دلار براي اين سريال‌ها خبر داده‌اند. يكي از سريال‌هايي كه او در توليد آن نقش داشته و به موفقيت‌هاي جهاني هم رسيده «بازي شاهان» است.

كريستين امانپور

اگرچه امانپور را مركز ثقل اخبار خارجي شبكه ABC و تهيه‌كننده گفت وگوهاي شبانه «امانپور» در شبكه سي‌ان‌ان مي‌دانند اما نمي‌توان گزارش‌هاي او را از كشورهاي حساسي همچون افغانستان، عراق، پاكستان و رواندا و مصاحبه با تقريبا تمامي سران كشورهاي دنيا – از جمله معمر قذافي و حسني مبارك در زمان بيداري اسلامي - از ياد برد.

بوني هامر

رئيس شبكه كابلي و استوديوهاي NBCUniversal قدرتمندترين مدير تلويزيوني شناخته مي‌شود. او توانسته است USA Network را طي شش سال گذشته در رده نخست نگه داشته و شبكه SyFy را بين پنج شبكه برتر كابلي قرار دهد. اكنون او وقت خود را صرف ارتقاي يك شبكه سرگرمي‌كرده است.

تينا براون

او از دبيران مجله قديمي نيوزويك و همچنين The Daily Beast است. تينا براون كه به‌عنوان يكي از بزرگترين طرفداران حقوق زنان شناخته مي‌شود، هرساله گردهمايي‌اي تشكيل مي‌دهد. نكته قابل توجه در اين همايش اين است كه او به مصاحبه با يكي از زنان مشهور دنيا همچون «آنجلينا جولي»، «شريل ساندبرگ» و «كريستين لاگار» مي‌پردازد.

آريانا هافينگتون

«هافينگتون پست» را حتما همه مي‌شناسيد. هافينگتون پست كه در ابتداي سال2011 به AOL فروخته شد، نخستين جايزه پوليتزر را براي آريانا به ارمغان آورد. گزارش‌هاي او باعث شده است كه ديدي تازه نسبت به عرصه خبر و خبررساني پديد آيد.

ميندي‌گروسمن

او مدیر عامل شرکت HSN است. با اين حال او علايق ديگري هم دارد. علاوه بر مديريت شركت ياد شده، گروسمن در دنياي موسيقي نيز فعاليت دارد و كنسرت‌هاي معروفي را مديريت كرده است. فعاليت‌هاي او باعث شده است كه درآمد سالانه‌اش به 3.2 ميليارد دلار برسد.

آنا وينتوور

او را قدرتمندترين زن در دنياي رسانه‌هاي مد مي‌دانند. آنا وينتوور از سال 1988 در نشريه Vogue حضوري فعال داشته است. نسخه كاغذي اين نشريه 11.4 ميليون نفر خواننده دارد و 1.2 ميليون نفر نيز از سايت اين ماهنامه ديدن مي‌كنند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

یک شنبه 28 آبان 1391  4:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها