0

آیا آی پد یک کتابخوان الکترونیک مناسب است؟

 
mahdihakimi
mahdihakimi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1430
محل سکونت : خراسان رضوی

آیا آی پد یک کتابخوان الکترونیک مناسب است؟

 

 
 
 

melatonon_narenji_ir.jpg

با خريد محصول آی پد شرکت اپل می توانید ام پی تری گوش کنيد، ایمیل بزنيد، از آن به عنوان یک کتابخوان الکترونيکی استفاده کرده و یا با موتور های جستجوگر آن در اينترنت گردش کنید. اما آیا تا کنون فکر می کرديد که آی پد بتواند بر خواب شما نيز اثر بگذارد؟

 

یکی از کاربردهای iPad که زیاد روی آن تبلیغ می شود استفاده از آن به عنوان یک کتابخوان الکترونیکی است. وقتی نوبت کتاب خواندن می شود، اکثر افراد دوست دارند که در هر شرایطی قادر به مطالعه باشند. و یکی از زمان های محبوب برای مطالعه قبل از خواب است. حالا محققین می گویند که استفاده از آی پد نسبت به ایبوک ریدر های دیگری نظير نووک، کيندل و سونی برالگوی خواب انسان تاثیر می گذارد. در ساخت نمايشگر محصولاتی نظير کیندل از فن آوری e-paper بهره گرفته شده است. این فن آوری صفحه کتاب چاپی را بدون ساطع کردن نور از نمایشگر، مقابل خواننده شبيه سازی می کند بنابراین نتیجه درست مانند کاغذ است. در حالیکه نمايشگر ال سی دی آی پد مانند نمایشگر لپ تاپ ها و تلويزيون ها از خودش نور ساطع می کند.

 

تحقیقات نشان می دهد که خیره شدن از فاصله نزدیک به نمايشگر محصولاتی نظير آی پد که از خود نور ساطع می کنند باعث کاهش ترشح melatonin می شود. نور ساطع شده از نمایشگر ها در واقع نوعی متوقف کننده برای ترشح ملاتونین فرض شده که باعث مختل شدن سیکل طبیعی خواب انسان می گردد. در واقع این نور باعث می شود که مغز هنگام خواب تصور کند که هنوز در شرایط روز قرار دارد.

 

آی پد دارای مزایای زیادی است اما اگر عادت به خواندن کتاب در شب و قبل از خواب شبانه دارید احتمالا چنین کتابخوان هایی گزینه مناسبی برای شما محسوب نمی شوند. چرا که ممکن است با بعضی دردسرهای بدخوابی مواجه شوید.

یک شنبه 23 آبان 1389  10:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها