0

تغییر متن منوی Start

 
esfahaniran88
esfahaniran88
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 2290
محل سکونت : اصفهان

تغییر متن منوی Start


                 

به منظور تغییر متن منوی Start باید فایل explorer.exe که در مسیر C:\Windows قرار دارد تغییر پیدا کند ولی این فایل در واقع یک فایل باینری می باشد و شما نیاز مند یک ویرایشگر مخصوص برای این کار هستید . برای این منظور ابتدا نرم افزار Resource HackerTM  را از این  دانلود کنید که یک نرم افزار رایگان و بسیار کم حجم می باشد ولی بسیار قدرت مند که من در آینده در مورد این نرم افزار توضیحات بیشتری می دهم.

بعد از دانلود کردن این نرم افزار ، آنرا اجرا کنید و از طریق منوی file و انتخاب گزینه new فایل explorer.exe را که در مسیر C:\Windows\explorer.exe قرار دارد را باز کنید . سپس در سمت چپ نرم افزار Resource Hacker بروی عبارت String Table دو بار کلیک کنید و در زیر شاخه جدید بروی عدد 37 دوبار کلیک کنید تا زیر شاخه جدید باز شود سپس بروی عدد 1033 کلیک کنید . در این لحظه در در سمت راست نرم افزار متن هایی نمایان می شود که از آن جمله کلمه “start” می باشد ) .  اینک بروی عبارت start دوبار کلیک نید تا انتخاب شود . سپس این کلمه را delete کنید و به جای آن هر عبارتی که تمایل دارید قرار دهید مطابق تصویر 2 . بعد از تغییر عبارت start بروی دکمه Compile Script کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود . سپس از طریق منوی file بروی گزینه Save As کلیک کنید و نامی برای این فایل در نظر بگیرید ( هر نامی به غیر از explorer.exe به عنوان مثال newexplorer.exe ) و آنرا حتما در مسیر C:\Windows ذخیره کنید ( مطابق تصویر 3) . سپس وارد رجیستری شوید و مسیر زیر را در آن پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon

بعد از پیدا کردن مسیر بالا در رجیستری بروی گزینه Winlogon کنید و در صفحه سمت راست رجیستری بروی گزینه Shell دو بار کلیک کنید (مطابق تصویر 4 ) و در قسمت Value data به جای explorer.exe نامی را که هنگام save as کردن فایل انتخاب کرده بودید قرار دهید و بروی دکمه OK کلیک کنید و از رجیستری خارج شوید و یک بار کامپیوتر را راه اندازی کنید تا تغییرات در رجیستری اعمال شود و نامی را که برای منوی استارت انتخاب کرده اید نمایان شود .

کاش میدانستی که نباید حس کرد که نباید
دل بست در فضایی که بر از همهمه ی ادم هاست...من گرفتار ترین تنهایم!

 

  

یک شنبه 23 آبان 1389  9:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها