0

قوانین تالار: قبل از ارسال سوال حتما مطالعه فرمائید

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8825
محل سکونت : اصفهان

قوانین تالار: قبل از ارسال سوال حتما مطالعه فرمائید

 

بنام خالق هستی بخش

قوانین ارسال سوال و فرآیندهای مرتبط با تالار "پل ارتباطی کاربران راسخون با نمایندگان محترم مجلس"

الف)مقدمه

کاربران محترم پرتال راسخون، ضمن عرض سلام و ادای احترام

امیدواریم بتوانیم با تاسیس این تالار و سعی و تلاشی که در ورای آن انجام خواهیم داد، فراهم کننده یک پل ارتباطی بین کاربران عزیز راسخون با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت تبادل درخواست ها،سئوالات، انتقادات و نقطه نظرات طرفین باشیم تا ضمن اطلاع رسانی از خدمات ارزنده و بی وقفه نمایندگان محترم مجلس ، بتوانیم انتقال دهنده بازخوردها و دغدغه های جامعه به نمایندگان عزیز باشیم.

این تالار بمنظور دستیابی به اهداف مذکور تاسیس گردیده است و تلاش و همت حداکثری خود را در راستای تحقق این اهداف بکار خواهیم گرفت.

امیدوارم در این مسیر موفق بوده و بتوانیم آنچه شایسته کاربران راسخون است محقق سازیم.

 

ب)قوانین ارسال سئوال برای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی:

1-رعایت ادب و احترام، اصول اولیه املائی و نگارشی و خلاصه نویسی در سئوالات و مطالب ارسالی

2-عدم طرح سوالاتی که قبلاً توسط شخصی ارسال و پاسخ آن داده شده است

3-تاپیک های مرتبط با کمیسیون هایی که پاسخگوی سئوالات و نقطه نظرات کاربران هستند، باز می باشد و مذاکره با سایر کمیسیون ها که تاپیک آنها قفل می باشد، در حال انجام است. لذا امکان ارسال سئوال فقط برای کمیسیون های فعال میسر است.

4-هر کاربر در هر ماه امکان ارسال حداکثر 2 سئوال را دارد و بهتر است هر 2 سئوال در قالب یک پست ارسال شود.

5-در صورت عدم دریافت پاسخ از کمیسیون مربوطه، موضوع به اطلاع کاربر رسانده می شود.

6-در صورت امکان و بمنظور پاسخگویی سریع و تعاملی، سعی خواهد شد در بازه های زمانی مناسب، از نمایندگان محترم جهت حضور زنده در تالار دعوت بعمل آید.

6-با توجه به  مشغلات بالای کاری کمیسیون ها،تعطیلی های مجلس، طرح و لوایح مهم ملی و ... سوال ها جمع آوری و پس از به حد نصاب رسیدن به کمیسیون ها اجاع داده می شود. همزمان یا ارسال سوالات، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

ج)فرآیند بررسی سئوالات و ارائه پاسخ به آنها:

1-کاربران گرامی با توجه به موضوع سئوال، کمیسیون مربوطه را در لیست کمیسیون ها یافته و در صورتی که تاپیک مرتبط با آن قفل نباشد، با ارسال پست، اقدام به طرح سئوال در آن تاپیک می نمایند. سئوال مطرح شده جهت حفظ اطلاعات حریم شخصی برای کاربران قابل مشاهده نمی باشد، لذا در صورتی که مایل هستید سایر کاربران از سئوال و پاسخ دریافتی از کمیسیون بهره برداری نمایند، عبارت "غیر محرمانه" را در انتهای سئوال تایپ نمائید و با این کار، تالار مجلس را در تهیه بانک پرسش و پاسخ تخصصی از کمیسیون ها یاری رسانید. 

2-مطابق با هماهنگی های بعمل آمده، سئوالات مطرح شده به دفتر کمیسیون مربوطه ارجاع  و بمجرد دریافت پاسخ، پاسخ دریافت شده بصورت مکتوب برای کاربر محترم ارسال و در صورت غیر محرمانه بودن سئوال، در پست مربوط به سئوال کاربر، اضافه خواهد شد.

3-بازه زمانی پاسخگویی به سئوالات با توجه به کثرت مشغلات کمیسیون های محترم مجلس شورای اسلامی، حداکثر یک ماه در نظر گرفته شده است.

4-تا زمان آماده سازی و ارسال پاسخ کمیسیون، کاربران می توانند پیرامون سئوالات مطرح شده به اظهار نقطه نظرات خود بپردازند.
 
 
       
دوشنبه 20 شهریور 1391  10:17 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43 bivafa javid1000 hojat20 delaram2020 hibgfuhuighfyo shahram_6840 pirint3 mty1378
دسترسی سریع به انجمن ها