0

علت سردردهای تابستانی چیست؟

 
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43887
محل سکونت : خراسان رضوی

علت سردردهای تابستانی چیست؟

برنا: به گفته متخصصان طب سنتی عمده علت سردردهای تابستانی، زیادی ترشح صفراست که با خوردن تمر هندی و آب انار و شاه‌توت رفع می‌شود.

 

 

 

برای مصرف شاه‌توت باید این میوه را در ظرفی ریخته و مقداری شکر به آن اضافه کنید، در آن را بگذارید و تا صبح در یخچال نگه‌داری کنید. پس از این کار مشاهده می کنید که شاه‌توت‌ها مقداری آب اندخته است و شنا باید آب آن را ناشتا میل کنید. به خاطر داشته باشید که آب این میوه کبد را پاکسازی می‌کند و حرارت خون را نیز پایین می‌آورد.

 

همچنین مصرف رب انار و زرشک همچنین آب زرشک در طول روز نیز به رفع سردرد صفرایی کمک می‌کند. برای مصرف رب انار یک قاشق رب را با یک قاشق چای‌خوری شکر و مقداری آب خنک مخلوط و میل کنید. توجه داشته باشید که شربت رب انار بهترین دارو برای صفرا است.

 

در تابستان که گرمای کبد بالا می‌رود، سردردهایی از این قبیل زیاد می‌شود. علت آن هم این است که بر اثر گرمای کبد، صفرای اضافی در معده ترشح می‌شود و بخارات آن ایجاد سردرد می‌کند، بنابراین برای رفع آن بهتر است خوردنی‌های خنک مصرف شود.

 

یک نشانه سردردهای صفراوی این است که از بعد از ظهر شروع شده و خورشید هرچه به وسط آسمان نزدیک‌ می‌شود سردردهای فرد صفراوی هم افزایش می یابد.جهت درج این مطلب در وب سایت خود,
متن زیر را کپی و در مطالب سایت خود وارد نمایید.
پیش نمایش :

علت سردردهای تابستانی چیست؟
چهارشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۰

© 2012 - سامانه اطلاع رسانی شبکه پزشکی کشور


 

 

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

شنبه 11 شهریور 1391  3:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها