0

توليد 13 سريال در شبكه يك

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

توليد 13 سريال در شبكه يك

جام جم آنلاين: 13 مجموعه تلويزيوني در شبكه يك در مرحله پيش‌توليد و نگارش است؛ سريال‌هايي همچون عصر پاييزي، نون خامه‌اي، نوشدارو، معماي شاه و فصل بي‌پروايي مجموعه‌هايي است كه در مرحله پيش‌توليد قرار دارد.

همچنين سريال‌هاي زنان حماسه‌ساز، گذر از رنج‌ها، خانه امن، اين است لبنان، پايتخت2، آسمان هواي باران دارد و سبك زندگي، هفت سريالي است كه در اين شبكه در حال نگارش است.

ماجراهاي نون خامه‌اي در يك عصر پاييزي

مجموعه تلويزيوني «عصر پاييزي» قرار است به معضلات اجتماعي و بخصوص بيكاري در سطح جامعه بپردازد. اين سريال ۵۰ قسمتي به قلم سينا سعيدوزير به‌نگارش درآمده و سعيد اسدي، كارگرداني كار را به عهده گرفته است. «عصر پاييزي» هم اكنون در مرحله پيش‌توليد قرار دارد.

همچنين بهزاد هاشمي، تهيه‌كنندگي سريال «نون ‌خامه‌اي» را در 40 قسمت 30 دقيقه‌‌اي به عهده دارد. اين مجموعه در حال حاضر در مرحله پيش‌توليد قرار دارد.

كاظم راست‌گفتار، كارگردان اين سريال قرار است ماجراي زندگي چند دانشجو را كه در خوابگاه دانشجويي در تهران زندگي مي‌كنند، روايت كند.

داستان نون خامه‌اي از آنجا آغاز مي‌شود كه جواني روستايي به نام خداداد كه مي‌خواهد فيلمنامه‌نويس شود به دانشگاه مي‌آيد و به خوابگاه دانشجويي راه پيدا مي‌كند.

جواد اردكاني و علي لدني، كارگردان و تهيه‌كننده سريالي به نام «نوشدارو» هستند كه قرار است براي شبكه يك توليد شود.

نويسنده اين سريال كه در مرحله پيش‌توليد قرار دارد، حميدرضا سبحاني‌نژاد است و داستان آن مربوط به سال 1350 است كه خفقان و دستگيري‌هاي كميته مشترك ضدخرابكاري رژيم وابسته به پهلوي به اوج خود رسيده و ساواك، فعاليت‌هاي جوانان مبارز در گروه‌هاي چريكي را زير نظر دارد. در اين ميان خواهر و برادري به نام الهه و يوسف كه فرزندان يك جراح متخصص و معتبر قلب هستند و در تهران زندگي نسبتا مرفهي دارند به فعاليت‌هاي چريكي وارد مي‌شوند و با خلع سلاح يك سرباز، در جرياني گرفتار مي‌شوند كه موضوع اصلي داستان را تشكيل مي‌دهد.

لدني تهيه‌كنندگي سريالي تاريخي به نام «معماي شاه» را نيز به‌عهده دارد. اين سريال را محمدرضا ورزي، كارگرداني مي‌كند.

تاكنون برخي بازيگران فاز اول سريال «معماي شاه» انتخاب شده‌اند. اين سريال در 45 قسمت 50 دقيقه‌اي براي پخش از شبكه يك تهيه مي‌شود.

«فصل بي‌پروايي» را فريدون جيراني در 13 قسمت 45دقيقه‌اي براي شبكه يك كارگرداني مي‌كند. اين سريال كه در مرحله پيش‌توليد قرار دارد، روايتي است تاريخي از دوره پهلوي كه قرار است در اطراف تهران و شهرستان‌هاي قزوين، ساوه و برخي شهرهاي شمالي تصويربرداري شود.

گروه دكور اين روزها مشغول ساخت و بازسازي دكورهاي متناسب با زمان فيلمنامه است. سيدكمال طباطبايي، تهيه‌كنندگي اين كار را به عهده دارد.

همچنين قرار است فيلم سينمايي «شور شيرين» به كارگرداني جواد اردكاني به سريالي پنج قسمتي تبديل و براي پخش از شبكه يك سيما آماده شود. شور شيرين بخشي از مبارزات محمود كاوه و يارانش را در منطقه كردستان به نمايش مي‌گذارد.

گذر از رنج‌ها با زنان حماسه‌ساز

فريدون حسن‌پور در حال نگارش مجموعه تلويزيوني «گذر از رنج‌ها» است كه قرار است در ۴۰ قسمت تهيه شود. «گذر از رنج‌ها» شكل‌گيري انقلاب، دوران دفاع مقدس و سال‌هاي پس از جنگ تحميلي را محور داستان خود قرار داده است. علي لدني، تهيه‌كنندگي اين سريال را نيز برعهده دارد.

گذر از رنج‌ها داستان زندگي زني به نام دنيا را روايت مي‌كند كه به‌دليل مشكلات اقتصادي پدر و از دست دادن مادر، مجبور به كار به عنوان خدمتكار مي‌شود.

«اين است لبنان» عنوان سريال ديگري است كه در مرحله نگارش است. قرار است سيدروح‌الله حسيني و محمدرضا ابوالحسني اين سريال را كارگرداني كنند.

«پايتخت 2» نيز ادامه سريال پايتخت است كه نوروز 90 از شبكه يك سيما پخش شد و مورد استقبال بينندگان قرار گرفت. محسن تنابنده نگارش اين سريال را در ۱۵قسمت ۴۵ دقيقه‌اي آغاز كرده است.

اين سريال روايتگر سفر خانواده باباپنجعلي و نقي به جنوب است. سري دوم مجموعه «آسمان هميشه ابري نيست» با عنوان «آسمان هواي باران دارد» نيز به تهيه‌كنندگي امير پوررحماني و با هدف حفظ و تحكيم بنيان خانواده‌ ايراني در حال نگارش است.

هم‌اكنون نگارش اين مجموعه 26 قسمتي به قلم مينو فرشچي مراحل پاياني را پشت‌سر مي‌گذارد. سريال «سبك زندگي» به تهيه‌كنندگي برزگر دانايي در 13 قسمت درباره شيوه‌اي است كه هر فردي در زندگي خود انتخاب مي‌كند كه در درجه اول آرامش و در درجه دوم كارآمدي لازم را در زندگي فردي و خانوادگي وي داشته باشد؛ حال آن كه اين فرد در نيمه راه متوجه اشتباه سبك زندگي‌اش مي‌شود.

ناهيد شريفي، سرپرست نويسندگان اين سريال است و نرگس قاسمي، رستميان و لوزا مهرگان از محققان تيم تحقيق و نگارش اين سريال هستند.

همچنين دو سريال «خانه امن» و «زنان حماسه‌ساز» نيز در شبكه يك در حال نگارش است. «زنان حماسه‌ساز» كه با مشاركت بسيج ساخته مي‌شود، درباره 13 زن است كه كار بزرگي در جنگ انجام داده‌اند. قسمت اول اين سريال به نام تونل به مرحله پيش‌توليد رسيده است.

 

شنبه 11 شهریور 1391  12:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها