0

عامل هك يکي از مراکز اينترنتي پر سرعت دستگير شد

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

عامل هك يکي از مراکز اينترنتي پر سرعت دستگير شد

فردي كه سرويس تعدادي از كاربران مرکز اينترنت پر سرعت شهرهاي مركزي كشور را هك كرده بود ، توسط پليس فتا استان گيلان شناسايي و دستگير شد .

به گزارش افکارنیوز به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ ”محمدخاني“ رئيس پليس فتا استان گيلان در مصاحبه با خبرنگار ما با اعلام اين خبر گفت: بدنبال ارجاع يك مورد پرونده از مرجع قضايي به دادخواهي فردي با هويت معلوم مبني بر اينكه از حجم دانلود اينترنت پرسرعت وي بصورت غير مجاز استفاده مي شود، موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

سرهنگ محمدخاني افزود: كارآگاهان و كارشناسان پليس فتا با تحقيقات از شاكي و پي جويي هاي فني و پليسي موفق شدند ، هكر جواني را كه با سوء استفاده از غفلت كاربران و عدم توجه آنان به رعايت نكات ايمني ، توانسته بود شناسه كاربري و گذر واژه اينترنت پرسرعت تعدادي از كاربران را هك كرده و بصورت غير مجاز از حجم دانلود آنان سوء استفاده كند ، شناسايي و با دستور مقام قضايي در شهرستان رشت دستگير و به پايگاه انتظامي انتقال داده شد.

اين مقام انتظامي ادامه داد: متهم ابتدا منكر همه اتهامات وارده شد اما با مشاهده شواهد و قرائن علمي موجود ضمن اقرار به بزه انتسابي خود ، روانه زندان شد .

سرهنگ محمد خاني به كاربراني كه از اينترنت پرسرعت استفاده مي کنند، توصيه كرد: با تغيير شناسه كاربري و گذر واژه پيش فرض مودم و همچنين اختصاص رمز مناسب و استاندارد از هك و نفوذ افراد سود جو و فرصت طلب پيشگيري كنند.

رييس پليس فتا گيلان در خاتمه تصريح كرد : كاربران بايد در حفظ و نگهداري آدرس ، يوزر نيم و پسورد مودم خود نهايت دقت را داشته باشند و اين نكته را هم هميشه مدنظر قرار دهند كه قبل از اتصال به اينترنت رايانه خود را به سه محافظ اصلي آنتي ويروس ها، آنتي بدافزارهاي جاسوسي و فايروال تجهيز كنند تا از امنيت نسبي در فضاي آنلاين برخوردار شوند.

جمعه 10 شهریور 1391  2:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها