0

دروغگويي بيمارتان مي‌كند

 
zakeezare
zakeezare
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 1673
محل سکونت : اصفهان

دروغگويي بيمارتان مي‌كند

جام جم آنلاين: شايد شما هم اين جملات را شنيده باشيد كه اگر خيلي هم صاف و ساده باشي، سرت كلاه مي‌رود يا اين كه اين روزها روراستي چندان بهايي ندارد و اگر براي حفظ موقعيت يا حمايت از كسي كه دوستش داري، دروغ بگويي اشكالي ندارد و به اين دروغ مصلحتي، ... مي‌گويند.

اين صحبت‌ها اولين مجوز ورود به دنياي دروغگوهاست، اما مسأله اينجاست كه دروغگويي تنها رفتاري با بار اخلاقي منفي نيست كه روح دروغگو را در نهان آزار مي‌دهد، بلكه عادتي است كه او را به سمت افسردگي و بيماري هدايت مي‌كند.

براساس تازه‌ترين يافته روان‌شناسان دروغ گفتن، وضع سلامت جسمي و رواني‌تان را به خطر مي‌اندازد. اين روزها اكثر مردم مي‌دانند كه استرس زمينه بسياري از بيماري‌ها از جمله مشكلات قلبي ـ عروقي، اختلالات گوارشي و حتي سرطان است. پس بهتر است بدانيد دروغ گفتن از بزرگ‌ترين عوامل تشديد استرس، افسردگي و اضطراب است، شايد نسبت به آن جور ديگري برخورد كنيد.

دروغگو بدون آن‌كه بداند به سيستم ايمني بدنش آسيب مي‌رساند، دچار سوءتغذيه، اختلال خواب، احساس خستگي و عصبانيت مي‌شود. در حالي كه صداقت و روراستي به دليل شادي و رضايت خاطري كه از درون به وجود مي‌آورد، بهترين دارو براي تقويت سيستم ايمني محسوب مي‌شود.

از همه اينها گذشته در شرايطي كه زندگي‌هاي پرشتاب امروزي، كمتر فرصتي را براي حفظ آرامش و دوري از اضطراب به دست مي‌دهد، دامن زدن به ترس‌ها و نگراني‌هاي خواسته و ناخواسته، نتيجه‌اي جز به خطر افتادن سلامت جسمي و رواني نخواهد داشت.

بي‌شك حتي براي فردي كه عادت به دروغگويي دارد، حفظ سلامت جسمي و رواني بي‌اهميت نيست، پس او نيز بايد به جايي برسد كه زندگي‌اش با حركت در جاده سلامت و رسيدن به مقصدي از جنس آرامش و رضايت خاطر شكل بگيرد و پرهيز از دروغگويي ارزش واقعي خود را پيدا كند.

 

پنج شنبه 9 شهریور 1391  10:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها