0

پس از فرار از زندان دوباره دنبال خلاف رفتم

savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 5409

پس از فرار از زندان دوباره دنبال خلاف رفتم

سارق مسلح بانك كه در مرخصي زندان يكي از دوستانش را با شليك گلوله به قتل رسانده و متواري شده بود، پس از چهارماه گرفتار پليس شد
عصر روز شنبه ۹ ارديبهشت ماه امسال ساكنان خياباني در شهرك مسعوديه با شنيدن صداي شليك چندين گلوله وحشت‌زده از خانه‌هاي خود بيرون آمدند و با ديدن جسد خونين مرد ناشناسي كنار ساختمان همسايه، بلافاصله پليس را باخبر كردند. دقايقي بعد مأموران كلانتري ۱۵۷ مسعوديه در محل حاضر شدند و فهميدند جسد متعلق به مرد ۴۰ساله‌اي به نام داود است كه با شليك گلوله به قتل رسيده است.

بعد از تأييد خبر از سوي مأموران كلانتري، قاضي محمدشهرياري بازپرس ويژه قتل پايتخت با حضور در محل حادثه تجسس‌هاي خود را آغاز كرد. يكي از شاهدان در نخستين شاخه از تحقيقات گفت: لحظاتي قبل من از خانه‌ام بيرون آمدم تا براي خريد به مغازه بروم. هنوز چند قدمي از در خانه دور نشده بودم كه ناگهان متوجه صداي شليك گلوله از خانه همسايه شدم. وقتي به پنجره خانه همسايه نگاه كردم ديدم، مردي كه به او گلوله شليك شده بود، از پنجره به داخل كوچه سقوط كرد. همان لحظه مرد همسايه كه عامل جنايت بود و بهمن نام دارد در حالي كه اسلحه در دست داشت از خانه خارج شد و مي‌خواست فرار كند كه همسايه‌ها راه را بر او بستند اما بهمن با شليك چند تير هوايي و تهديد همسايه‌ها، موفق به فرار شد.

شاهد ماجرا در ادامه گفت: بهمن مدتي است كه آپارتمان مجردي را اجاره كرده و همواره افراد خلافكار به خانه او رفت و آمد مي‌كنند. تحقيقات قاضي شهرياري نشان داد بهمن از سارقان سابقه‌دار و تحت‌تعقيب پليس است. بهمن ۴۰ ساله، سال ۸۴ هنگام سرقت مسلحانه از يك طلافروشي در خيابان جمهوري از سوي پليس دستگير شد و بعد از محاكمه به ۱۶‌سال زندان محكوم شد، اما بعد از پنج سال با وثيقه ۹۰ ميليون توماني از زندان مرخصي گرفت و ديگر به زندان بازنگشت و به اعمال مجرمانه خود ادامه داد.

در شاخه ديگري از تجسس‌هاي گام به گام تيم جنايي، خانه همسر بهمن در شهرك مسعوديه شناسايي شد، اما زماني كه مأموران به دستور قضايي گام در خانه متهم گذاشتند، متوجه شدند او لحظاتي قبل از آن از محل گريخته است.

همسر متهم به مأموران گفت: شوهرش بعد از فرار از زندان اين خانه را براي او اجاره كرده و گاهي به او سركشي مي‌كرده است. در حالي كه مرد جنايتكار هيچ سرنخي از خود به جاي نگذاشته بود، كارآگاهان تحقيقات گسترده‌اي را براي به دام انداختن قاتل فراري انجام دادند. سرانجام مأموران با رديابي مخفيگاه او، متهم را در يكي از خيابان‌هاي شهر ري شناسايي كردند. مأموران ظهر روز سه شنبه ۷ شهريور‌ماه به دستور قاضي شهرياري خانه وي را محاصره كردند و قاتل فراري را با دو اسلحه جنگي به دام انداختند.

وي در بازجويي‌ها با اعتراف به قتل در ادعايي گفت: من بعد از فرار از زندان در كارهاي خلاف فعاليت مي‌كردم تا با مقتول كه در كار جعل اسناد بود، آشنا شدم. ما مدتي با يكديگر همكاري داشتيم تا اينكه به‌خاطر مسائلي با يكديگر اختلاف پيدا كرديم. روز حادثه وقتي وي به خانه من آمد، دوباره با هم درگير شديم كه من با اسلحه‌اي كه داشتم، وي را به قتل رساندم. در پايان متهم به دستور قاضي شهرياري براي تحقيقات بيشتر در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي قرار گرفت.
پنج شنبه 9 شهریور 1391  4:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها