0

رژیم‌ غذایی‌ در آسم و در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه کرد

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

رژیم‌ غذایی‌ در آسم و در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه کرد

رژیم‌ خاصی‌ توصیه‌ نمی‌شود، اما از خوردن‌ غذاهایی‌ که‌ به‌ آنها حساسیت‌ دارید خودداری‌ کنید. روزانه‌ حداقل‌ ۳ لیتر آب‌ بنوشید تا ترشحات‌ رقیق‌ باقی‌ بمانند. 
● درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟ 
▪ شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌ علایم‌ آسم‌ را دارید. 
▪ شما دچار حمله‌ آسمی‌ شده‌اید که‌ به‌ درمان‌ جواب‌ نمی‌دهد. این‌ یک‌ اورژانس‌ است‌! 
▪ علایم‌ جدید و بدون‌ توجیه‌. داروهای‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ ممکن‌ است‌ عوارض‌ جانبی‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند. 
آلودگی هوا ، خطر ابتلا به بیماری آسم را در کودکان افزایش می دهدآلودگی هوای تهران که در اغلب موارد ناشی از تردد وسایل نقلیه دودزا در سطح شهر است ، احتمال ابتلا به بیماری آسم را در کودکان افزایش می دهد .
کودکانی که به صورت گروهی در محل هایی که آلودگی هوا در آنجا بسیار بالا است ، به ورزش و بازی می پردازند ، ۳ تا ۴ برابر بیش از دیگر کودکان در معرض خطر ابتلا به بیماری آسم قرار دارند . 
آسم یک بیماری تنفسی است که بیشتر در میان کودکان رایج می باشد ، در حال حاضر آمار مبتلایان به این بیماری در کشور های صنعتی و توسعه یافته ، روز به روز در حال افزایش است و دانشمندان و پزشکان تا کنون موفق به یافتن علت اصلی این بیماری نشده اند . 
باید توجه داشت که مساله آلودگی هوا که در گذشته یکی از عوامل ابتلا به بیماری آسم فرض می شد ، در واقع یکی از دلایل بسیار مهم و موثر ، ابتلا به این بیماری است که جلوگیری از فعالیت ورزشی کودکان در مکان هایی که آلودگی هوا در آنجا بسیار بالا است ، می تواند به مقدار قابل توجهی خطر ابتلا به آسم را در کودکان کاهش دهد

پنج شنبه 9 شهریور 1391  3:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها