0

آموزش سخت افزار (کامل)

 
amindadaadad
amindadaadad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3567
محل سکونت : سیستان و بلوچستان

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

 

اگر روتر را بخواهیم از نظر لغوی معنا کنیم می توانیم به آن مسیر یاب بگوییم. این روتر ها یا مسیر یاب ها تجهیزات فیزیکی هستند که چندین شبکه بی سیم یا کابلی را به یکدیگر متصل می کنند. و این همان تجهیزی است که در اینترنت مشخص می کند بسته های اطلاعاتی از کدام مسیر به مقصد برسند و در نهایت رسیدن آن به مقصد را کنترل می کند از نظر فنی یک روتر یک گذرگاه لایه 3 است یعنی روتر های کابلی یا بی سیم شبکه ها را مانند یک گذرگاه به یکدیگر متصل می نمایند و این لایه همان لایه در مدل معروف شبکه یا مدل osi است.
شبکه های خانگی معمولاً از یک ip یا پروتکل اینترنت استفاده می کنند که می تواند کابلی یا بی سیم باشد. پروتکل ip معمول ترین لایه مورد استفاده در لایه های osi است. یک روتر ip مانند مودم های dsl یا مودم های کابلی سرعت بالا شبکه خانگی lan را به شبکه wan اینترنت متصل می کند.
با جمع آوری و نگهداری اطلاعات مربوط به پیکربندی در یک حافظه که به آن جدول مسیریابی می گویند، روترها توانایی ***** ترافیک ورودی و خروجی بسته به ip فرستنده و گیرنده را دارند. بعضی روتر ها به شبکه های خانگی امکان آپدیت جدول مسیریابی از طریق یک مرورگر اینترنتی را می دهند. روتر های باند پهن وظایف یک روتر را با عملکرد یک سوئیچ و فایروال در یک واحد ترکیب کرده اند.

** دارالولایه **

درباره امضاء

چهارشنبه 8 شهریور 1391  2:20 AM
تشکرات از این پست
modhej2007 09127843595ali
amindadaadad
amindadaadad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3567
محل سکونت : سیستان و بلوچستان

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

 

 یک شبکه به طور کلی از اجزای زیر تشکیل شده است:
  • گره ها یا node ها یا همان کامپیوتر ها
  • یک وسیله ارتباطی که می تواند به صورت سیمی یا بی سیم یا ترکیبی از هر دو باشد.
  • تجهیزات مخصوص شبکه مانند روتر ها و هاب ها

در خصوص اینترنت باید بگویم این تجهیزات با یکدیگر کار می کنند تا اطلاعات را بین کامپیوتر ها جابجا نمایند چه بسا کامپیوتر شما اطلاعاتی را برای کامپیوتری در آن سوی دنیا می فرستد!
سوئیچ ها یکی دیگر از اجزای اساسی شبکه ها هستند چون سبب افزایش سرعت شبکه می شوند. سوئیچ ها به گره های شبکه که همان کامپیوتر ها هستند اجازه می دهند با یکدیگر به صورتی موثر و نرم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
انواع مختلفی از سوئیچ ها و شبکه ها وجود دارند. به سوئیچ هایی که برای برای ایجاد ارتباط بین گره های یا کامپیوتر های یک شبکه داخلی یا محلی استفاده می شوند lan switch می گویند. کار مشترک و اصلی همه سوئیچ ها این است در هر لحظه که یک سری ارتباطات دو طرفه بین دو تجهیز موجود در شبکه ایجاد می کنند. بدین ترتیب از ایجاد اختلال بین آنها جلوگیری می کنند و باعث افزایش سرعت انتقال داده می شوند.

** دارالولایه **

درباره امضاء

چهارشنبه 8 شهریور 1391  2:20 AM
تشکرات از این پست
modhej2007 09127843595ali
abootalebiha
abootalebiha
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1392 
تعداد پست ها : 23
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

با تشکر از قرار دادن مطالب توسط دوستان خوش فکر

پنج شنبه 2 خرداد 1392  3:02 PM
تشکرات از این پست
09127843595ali
hessamnice
hessamnice
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1392 
تعداد پست ها : 4099
محل سکونت : گیلان

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

داداش دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی. استفاده کردیم

 

.: آخر ای مولای من چندی به درگاهت شدم / در طریقت، از دل و جان پیرو راهت شدم :.


.: محو روی آن جمال پاک چون ماهت شدم / ذره ای گشتم ز خاک و زیر پاهایت شدم :.

یک شنبه 19 خرداد 1392  7:31 PM
تشکرات از این پست
silverstar
silverstar
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 114
محل سکونت : خراسان رضوی

SATAو IDE چه هستند؟

تكنولوژی هارد دیسكIDEبر پایه پردازش موازی اطلاعات عمل می كنند و بدین معناست كه اطلاعات به صورت بسته هایی بهگذرگاه اطلاعاتی(Bus) فرستاده می شوند. اطلاعات از دیسك سخت در فاصله های زمانی كاملاً تصادفی می آیند و واردگذرگاه اطلاعاتی شده و در نهایت به سمت مقصد نهایی می رود.IDE  مخففIntegrated Drive Electronics می باشد.

این تكنولوژی از سال 1990 به عنوان استاندارد كامپیوترهای شخصی (PC ) برای هارد دیسك ها بوده است و این زمانی بود كه تكنولوژی مذكور جای درایوهایESDI وMFM را گرفت یعنی زمانی كه هارد دیسك ها به طور متوسط حجمی معادل 200 مگا بایت داشتند!. از آن پس تا كنونIDE تكنولوژی مورد استفاده بوده زیرا هارد دیسك‌ها را با قیمت پایین در اختیار مصرف كننده قرار می داد، جای كمتری می گرفت و سرعت مناسبی داشت.به عبارت دیگرIDE بازار هارد دیسك‌های كامپیوترهای شخصی را در انحصار خود گرفت. آنطور كه به نظر می رسد كارخانه های معتبر حداقل یك تا دو سال دیگر به تولید هارد دیسك‌های با تكنولوژیIDE ادامه دهند.

هارد دیسك‌هایIDE از كابل‌های ریبون پهنی استفاده می كنند كه در داخل كامپیوتر بسیار به چشم می آیند و مرتب كردن این كابلها در داخل كامپیوتر  خود هنری است.

تكنولوژی هارد دیسك‌های ساتا (SATA ) بر اساس پردازش اطلاعات متوالی ( سریال ) است. یعنی انتقال اطلاعات از هارد دیسك به گذرگاه اطلاعاتی و در جهت عكس به طور منظم و در دورهای زمانی مشخص انجام می گیرد.

هارد دیسك‌های ساتا از كابل‌های ریبون با پهنای كمتر استفاده می كنند كه برای كسانی كه آنرا اسمبل می كنند باعث بسی خوشبختی است. این كابل های نازك دارای كانكتورهای بست داری هستند كه كار كردن با آنها را ساده تر می كند.

هارد دیسك‌های ساتا اطلاعات را با سرعت متوسط 150مگابایت بر ثانیه انتقال می دهند. اما مقاله های زیادی روی اینترنت در مورد هارد دیسك‌های با سرعت 3 گیگا بایت در ثانیه خواهید یافت.

اما بیایید این دو را در عمل با یكدیگر مقایسه كنیم و ببینیم چرا صنعت در آینده تكنولوژیSATA را بر‌خواهد گزید.

تا كنون در مقایسه دو هارد دیسك به قیمت هم توجه داشتیم اما حالا بدون در نظر گرفتن قیمت و  تكنولوژی مرسوم كارایی را بررسی می كنیم. آزمایش از این قرار بود، یك كامپیوتر قدیمی را به یك هارد SATA  مجهز كردیم و بعد از آن دو كامپیوتر امروزی ( پنتیوم 4 ) با سرعت متعارف را با هارد دیسك‌هایIDE برای مقایسه انتخاب كردیم. آزمایش ها و نتایج به قرار زیر بودند.

 

آزمایش 1

آین آزمایش یك انتقال فایل معمولی بود. برای اینكه در هر سه كامپیوتر انتقال اطلاعات كاملاً  مشابه باشد در ویندوزXP شاخه :

c:/windows/system32

انتخاب شد در یك سیستم كه در آن ویندوزXP اجرا می شود این شاخه در حدود 330 مگابایت حجم دارد. و حدود 2000 فایل در آن وجود دارد. یك فولدر جدیر در درایوC (پارتیشنC) از هارد دیسك ایجاد شد سپس درDOS فرمان

copy>c:>windows> system32>*.*

اجرا شد كه همانطور كه می دانید این دستور همه فایلهای داخل شاخهsystem32 را در فولدر جدید كپی می كند و نتایج جالب بدست آمده آز این قرار بود:

كامپیوتر و نوع هارد دیسك

زمان انتقال اطلاعات

سیستم جدید اول همراه با IDE

 127ثانیه

 سیستم جدید دوم همراه با IDE

151ثانیه

 سیستم قدیمی همراه با SATA

44ثانیه

 

آزمایش 2

دومین آزمایش زمان بوت شدن است كه زمانهایی كه مربوط به سخت افزار است حذف شده است. یعنی از لحظه ای كه تصویر آغازین ویندوز به نمایش در می آید تا لحظه ای كه دسك تاپ كامپیوتر به  حالت عادی در می آید زمان اندازه گرفته شد نتایج به قرار زیر است

كامپیوتر و نوع هارد دیسك

زمان بوت

سیستم جدید اول همراه با IDE

28ثانیه

سیستم جدید دوم همراه با IDE

28ثانیه

 سیستم قدیمی همراه باSATA

17ثانی

توجه: در این تستها به كارخانه سازنده دیسك‌ها اشاره نشده است مطمئناً با در نظر گرفتن این فاكتور تغییر خواهد كرد ولی هر دو مدلIDE وSATA از هارد دیسك ساخت یك كارخانه استفاده شده است.

منبع : پایگاه خبری سیلور نیوز

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:

دانش گر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت

دانش گر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت

پاورپوینت طلایی

 

پنج شنبه 7 فروردین 1393  2:44 PM
تشکرات از این پست
09127843595ali
setagheh
setagheh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 197
محل سکونت : لرستان
شنبه 23 فروردین 1393  7:23 PM
تشکرات از این پست
rbahar91
rbahar91
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1000
محل سکونت : تهران

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

خیلی خوب بود. ولی بهتر این بود که از هر قطعه تصویر هم میگذاشتید

یک شنبه 18 خرداد 1393  10:14 AM
تشکرات از این پست
09127843595ali
sharare1981
sharare1981
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1396 
تعداد پست ها : 2

پاسخ به:آموزش سخت افزار (کامل)

اسپاتیفای وارد حوزه سخت افزار می شود

بر اساس گزارشی جدید که برگرفته از اطلاعات منابع نزدیک به اسپاتیفای است، این کمپانی در آینده ی نزدیک با تولید محصولات سخت افزاری، فعالیت در حوزه ی جدید را کلید خواهد زد. 

شنیده ها گویای این موضوع هستند که اسپاتیفای اخیرا چندین موقعیت شغلی در رابطه با سخت افزار، در وب سایت خود درج کرده و درصدد جذب نیرو برای موقعیت های شغلی جدید ایجادشده در این کمپانی است. برای مثال می توان به مدیر ارشد تولید محصولات سخت افزاری اشاره کرد که وظیفه ی آن انتقال محصولات سخت افزاری از اسپاتیفای به دست مصرف کنندگان خواهد بود. به نظر می رسد اسپاتیفای تصمیم دارد محصولاتی قابل قیاس با ساعت هوشمند پبل، بلندگوی هوشمند اکو یا عینک اسپکتکلز اسنپ راهی بازار کند. 

عینک Spectacles که توسط اسنپ راهی بازار شده است، راهی جدید برای تجربه ی اسنپ چت نیست؛ بلکه قابلیتی تازه به این سرویس اضافه می کند. در واقع عینک اسنپ همراه با یک قابلیت نرم افزاری جدید متولد شده و این دقیقا همان هدفی است که می توان برای اسپاتیفای متصور شد. 

بلندگوی اکو را باید اولین محصول آمازون خواند که از دستیار صوتی هوشمند الکسای آمازون پشتیبانی می کند. البته آمازون امروزه از این دستیار صوتی هوشمند در گجت های دیگری نظیر فایر تی وی، فایر تبلت و سایر گجت هایش نیز پشتیبانی می کند. این کمپانی، دستیار صوتی هوشمند الکسا را نیز در اختیار سایر تولیدکنندگان قرار داده است تا از آن در گجت های هوشمند استفاده کنند. با توجه به سیاست های در پیش گرفته شده توسط سایر کمپانی ها، می توان چنین نتیجه گرفت که اسپاتیفای در نظر دارد با ارائه ی محصول سخت افزاری مرجع مبتنی بر سرویس خود، طیف گسترده تری از تولیدکنندگان محصولات سخت افزاری را به پشتیبانی از سرویسش تشویق کند. 

باید دید اسپاتیفای با محصول سخت افزاری خود چه طیفی از کاربران را هدف قرار خواهد داد و در واقع چه نوع محصولی راهی بازار خواهد کرد. 

mihanmag

چهارشنبه 24 خرداد 1396  1:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها