0

دريچه‌اي رو به جهان

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

دريچه‌اي رو به جهان

جام جم آنلاين: در حالي كه فضاي گسترده و رقابتي امروز، صاحبان رسانه‌هاي جمعي را بر لبه برنده تيغ تنوع سليقه‌ها و دشواري انتخاب‌ها قرار داده است، تاسيس شبكه‌اي عرب‌زبان از ايران با ماموريت پخش فيلم و سريال‌هاي ايراني، عرصه را براي رقباي سنتي ايران در حوزه جهان عرب تنگ كرد.

به اين ترتيب شبكه آي‌فيلم در تاريخ 27 تير 1389 كار خود را آغاز و رسالت خود را ارائه تجربه جديدي بر پايه رعايت اخلاق و ارزش و فضيلت‌هاي انساني از طريق توليد و پخش برنامه و فيلم و سريال‌هاي متنوع اعلام كرد.

آي‌فيلم، داستان‌هايي اجتماعي و خانوادگي را در قالب سريال‌هاي متنوع ايراني كه از دايره شمول و فراگيري بالا برخوردار بوده يا تماشاي آنها براي مخاطب عرب‌زبان، موجد آشنايي با ويژگي‌هاي فرهنگي و اجتماعي و حتي تاريخي ايراني از زاويه نگاه ايراني است، انتخاب، دوبله و پخش مي‌كند.

دو وجه مميزه اين آثار نمايشي را ساختار فيلمسازي قوي و مضمون پاك سريال‌هاي ايراني به ارمغان آورده است.

حالا آي‌فيلم همه گروه‌ها را در جوامع عربي مخاطب خود قرار داده و جايگاهي والا ميان شبكه‌هاي خانوادگي ديگر پيدا كرده، به نحوي كه با عنوان «شبكه نمايش براي خانواده» از طرف بينندگان نام گرفته است.

شبكه‌ آي‌فيلم دريچه‌اي است فرهنگي، هنري و اجتماعي كه از ايران‌زمين گشوده شده و تلاش مي‌كند روابط عميق انساني و تجربيات مشترك فرهنگي، اجتماعي و... را با مردمان كشورهاي عربي به اشتراك گذارد.

پخش برنامه‌هاي شبكه آي‌فيلم به صورت شبانه‌روزي است. بخش اصلي جدول پخش اين شبكه در يك بازه زماني هشت ساعته را بسته عصرگاهي آن شامل مي‌شود و علاوه بر آن در دو بازه زماني هشت ساعته در روز بعد نيز اين برنامه‌ها كه شامل شش سريال با مضامين متفاوت ديني، تاريخي، خانوادگي، كمدي و همچنين فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني و برنامه‌هاي متنوع است، تكرار مي‌شود.

در كنار برنامه‌هاي متنوع، برنامه‌هاي خاص هنري كه بخشي از آنها شامل پشت صحنه فيلم و سريال‌هاست از اولويت‌هاي توليدي در اين شبكه به شمار مي‌رود تا از اين طريق پل ارتباطي و تعاملي با بينندگان توسعه يابد.

آي‌فيلم از اوايل ارديبهشت امسال، پخش فارسي خود را هم شروع كرد و به اين ترتيب بخشي از مخاطبان شبكه‌هاي داخلي صدا و سيما را نيز زير چتر خود گرفت. (جام جم - ضميمه قاب كوچك)

 

سه شنبه 7 شهریور 1391  2:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها