0

اين شوماخر تمام‌نشدني

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

اين شوماخر تمام‌نشدني

 

 

100821056969شوماخر 43 ساله اكنون نه‌تنها پيرترين راننده دنياي بسيار دشوار فرمول يك محسوب مي‌شود؛ بلكه در آستانه كسب ركوردي در تاريخ اين رشته نيز قرار گرفته است.

شوماخر كه حالا به دليل كهولت سن، يكي در ميان در رقابت‌هاي جايزه بزرگ فرمول يك به ميدان مي‌رود، هفته آينده با حضور در مسابقه جايزه بزرگ بلژيك، سيصدمين حضورش در مسابقه‌هاي جايزه بزرگ را تجربه خواهد كرد؛ ركوردي كه در اختيار روبنز باريكلوي برزيلي قرار دارد. البته باريكلو سال گذشته در 38 سالگي از دنياي فرمول يك خداحافظي كرد.

جالب اينجاست كه پيست بلژيك هميشه براي شوماخر خوش‌يمن بوده و او 21 سال پيش، در همين پيست بود كه وارد مسابقه‌هاي فرمول يك شد و سپس سال بعد از آن، در همين پيست، نخستين قهرماني خود را جشن گرفت.

البته بعدها شوماخر90 قهرماني ديگر را نيز در كارنامه افتخارات خود ثبت كرد تا هفت سال (حدفاصل سال‌هاي 1994 تا 2004) به عنوان برترين مرد دنياي اتومبيلراني شناخته شود و از اين حيث نه‌تنها به عنوان شاخص‌ترين چهره دنياي فرمول يك به حساب آيد؛ بلكه حتي هرساله نامزد برترين ورزشكار دنيا نيز شناخته شود.

به هر حال، ‌اين قهرمان استثنايي دنياي ورزش، حتي در 43 سالگي هم به لطف هوش و تجربه خود از بسياري رقباي نامدار خود پيش است به طوري كه سال گذشته با وجود انصراف از پنج جايزه بزرگ به عنوان راننده هشتم دنيا به كارش پايان داد و امسال با وجود آن كه در بيشتر مسابقه‌ها غايب بوده است، اكنون رتبه دوازدهم را در اختيار دارد!

بايد ببينيم شاهكارهاي اين قهرمان افسانه‌اي فرمول يك تا چه زماني ادامه خواهد يافت؟!

مجيد عباسقلی/جام جم 

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

[email protected]

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

سه شنبه 7 شهریور 1391  12:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها