0

توضیحات مهم رئیس مرکز آمار در مورد نرخ بیکاری

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

توضیحات مهم رئیس مرکز آمار در مورد نرخ بیکاری

توضیحات مهم رئیس مرکز آمار در مورد نرخ بیکاری
عرضه نیروی کار در بهار سال 1391 بالغ بر 24.4 میلیون نفر بوده و در این میان نیروی مشارکت زنان با افزایش چشم گیری مواجه شده است.

 

جام اقتصادی؛ ایلنا: رئیس مرکز آمار ایران، از افزایش یک میلیون نفر به عرضه نیروی کار در طول یک سال گذشته خبر داد و گفت: عرضه نیروی کار در بهار سال 1391 بالغ بر 24.4 میلیون نفر و نرخ مشارکت منابع انسانی بالغ بر 38 درصد بوده است.

 

عادل آذر ضمن قطعی شدن تهیه فرایند تعریف بومی سازی نرخ بیکاری و انتشار آن به صورت رسمی، بار دیگر از استاندارد بودن نرخ بیکاری در کشور براساس تعاریف بین المللی خبرداد.

 

وی با اشاره به اینکه تعاریف نرخ بیکاری در کشور متناسب با تعاریف بین المللی است اظهار داشت: نرخ مرکز آمار برای میزان اشتغال و نیروی کار و همچنین تعیین نرخ بیکاری یک استاندارد بومی سازی تهیه و تبیین کرده است.

 

به گفته آذر استاندارد بومی سازی تعیین نرخ بیکاری به زودی منتشر می شود.

رئیس مرکز آمار ایران در عین حال با بیان اینکه استاندارد تعریف نرخ بیکاری از سال 84 به صورت غیر رسمی به مرحله اجرا گذاشته شده است از رسمی شدن آن در آینده نزدیک خبرداد. وی تصریح کرد: بر این اساس نرخ اشتغال به دو مولفه کامل و ناقص تفکیک می شود و درحال حاضر نرخ بیکاری در اشتغال ناقص با افزایش مواجه شده است.

 

رئیس مرکز آمار ایران همچنین از افزایش نیروی مشارکت مردان و زنان در سال 90 نسبت به سال 85 خبرداد و گفت: در این میان نیروی مشارکت زنان با افزایش چشم گیری مواجه شده است.111


برچسب ها: انتهای خبر / سایت جام نیوز

 

 

دوشنبه 6 شهریور 1391  10:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها