0

5 دانشگاه علوم پزشکی ایران در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

5 دانشگاه علوم پزشکی ایران در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا

 

  با پیوستن دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی برتر جهان به پنج دانشگاه افزایش یافت.

 

خبرگزاری فارس: 5 دانشگاه علوم پزشکی ایران در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا

 

  به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با پیوستن دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای نخستین بار در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان، تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این فهرست به پنج دانشگاه افزایش یافت.

مصطفی قانعی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: پنج دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و تبریز در میان فهرست 4 هزار دانشگاه و موسسه تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

وی افزود: در نظام رتبه‌بندی ESI، اطلاعات مربوط به دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی آورده شده است که بر مبنای آستانه‌های تعیین شده جزو دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار می‌گیرند و شرط ورود یک موسسه علمی به این نظام رتبه‌بندی تعداد ارجاع به مقالات اصیل و مروری منتشر شده در پایگاه داده اطلاعات علمی Web of science برابر یا بیش از آستانه‌های تعیین شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به نظام رتبه‌بندی ESI در گرایش پزشکی بالینی گفت: بررسی رتبه دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور در گرایش پزشکی بالینی در سال 2012 بر اساس تعداد مقالات نشان داد که نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 80 رتبه بهبود در جایگاه 246، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 701 رتبه بهبود در جایگاه 527، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با 65 رتبه بهبود در جایگاه 572، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با 154 رتبه بهبود در جایگاه 884 قرار دارند و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ابتدای ژوئیه 2012 با رتبه 1001 برای نخستین بار در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفته است.

قانعی افزود: در این بررسی در مجموع 700 هزار دانشگاه و مرکز تحقیقاتی بررسی و از آن میان 4 هزار مورد به عنوان دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان شناسایی و معرفی می‌شوند.

قانعی گفت: روند رشد رتبه دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظام رتبه‌بندی ESI در تمام گرایش‌های علوم در سال 2012 بر اساس تعداد مقالات و نسبت به سال قبل حاکی از آن است که دانشگاه علوم پزشکی تهران با 93 رتبه بهبود در جایگاه 574، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 670 رتبه بهبود در جایگاه 944، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با 89 رتبه بهبود در جایگاه 1383، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با 166 رتبه بهبود در جایگاه 1752 و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جایگاه 1754 قرار دارند.

یک شنبه 5 شهریور 1391  7:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها