0

سقوط آزاد بازار تراشه‌های رایانه‌ای در سال 2012

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

سقوط آزاد بازار تراشه‌های رایانه‌ای در سال 2012

 

  تحلیلگران بازار آی‌تی پیش‌بینی بدبینانه ای در زمینه آینده بازار نیمه هادی ها ارائه کرده و معتقدند شرایط بد اقتصادی دنیا عامل اصلی این وضعیت است.

 

خبرگزاری فارس: سقوط آزاد بازار تراشه‌های رایانه‌ای در سال 2012

 

 ای ای تایمز، مؤسسه پژوهشی IHS iSuppli  که پیش‌بینی کرده بود بازار جهانی تراشه ها در سال 2012 اندکی کمتر از 3 درصد رشد کند، حال معتقد است که رشدی وجود نخواهد داشت و بازار مذکور 0.1 درصد هم نزول خواهد کرد.

اگر این شرایط ناامیدکننده در سرتاسر سال جاری میلادی ادامه پیدا کند، این اولین بار از سال 2009 به این سو خواهد بود که کل بازار نیمه هادی ها به طور مداوم شاهد نزول بوده است.

دیل فورد مدیر ارشد IHS iSuppli نزول یاد شده را رویدادی مهم در بازار تولید نیمه هادی ها می داند و می گوید این وضعیت حتی به بازارهای الکترونیک جهانی هم سرایت کرده و با توجه به رکود اقتصادی امیدی به بهبود آن وجود ندارد.

پیش از این موسسه تحقیقاتی گارتنر از رشد 4 درصدی بازار جهانی تراشه و رسیدن ارزش آن به 316 میلیارد دلار در سال 2012 خبر داده بود که به معنای رشد 4 درصدی است، اما انتظار می رود این موسسه هم در برآوردهای خود تجدید نظر کند. تنها امید این موسسات به رشد سریع تر بازار جهانی خدمات بی سیم بود که آن هم قرار نیست برآورده شود.

شنبه 4 شهریور 1391  8:22 PM
تشکرات از این پست
abbas1476
دسترسی سریع به انجمن ها