0

تعليق 146مدير برنامه فوتبال در آرژانتين

 
alifakhraei
alifakhraei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1390 
تعداد پست ها : 1329

تعليق 146مدير برنامه فوتبال در آرژانتين

تعليق 146مدير برنامه فوتبال در آرژانتين


دولت آرژانتين در راستاي تحقيقات خود در مورد فرارهاي مالياتي مربوط به نقل و انتقال بازيکنان، فعاليت 146 مدير برنامه را به حالت تعليق درآورد.


مقامات ماليات آرژانتين (AFIP) از زمان اتمام فصل نقل و انتقالات بازيکنان در هفته گذشته تحقيقات خود را در زمينه قراردادهاي غير قانوني آغاز کردند و تاکنون بيش از 10 بازيکن نيز تعليق شده اند.

به گزارش ايرنا ،اين افراد احتمالا مسابقات هفته جاري ليگ اين کشور را از دست خواهند داد.

''ريکاردو اچگاراي'' رييس AFIP که درنامه اي به ''خوليو گروندونا'' رييس فدراسيون فوتبال آرژانتين و همچنين ''سپ بلاتر'' رييس فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) خواسته است نقل و انتقال هاي مشکوک را معتبر ندانند، در اين باره گفت: تحقيقات ما در مورد تاجران فوتبال است.

وي افزود: در اين راستا 146 مدير برنامه و دلال به دليل اينکه حق کميسيون خود را اعلام نکرده اند، تعليق شده اند.

وي همچنين اعلام کرده است: اگر مديران باشگاه ها اجازه امضاي قراردادهاي غير قانوني را بدهند و آنها را گزارش نکنند، اجازه فرار از ماليات و پولشويي را داده اند. به همين دليل از اين به بعد ساز و کاري اتخاذ خواهد شد که قراردادها قبل از امضا مورد بررسي قرار بگيرند.

در بين موارد مشکوک دو قرارداد مربوط به باشگاه هاي دسته اول آرژانتين است که مورد توجه مسوولان مالياتي و رسانه هاي اين کشور قرار گرفته است.

يکي از اين قراردادها مربوط به ''جاناتان باتينلي'' مدافع 27 ساله است که پيش از شروع فصل از تيم ''سن لورنزو'' به ريورپلاته پيوست. در اين انتقال باشگاه ''يونيون سن فليپه'' شيلي نيز شرکت داشت که باتينلي هرگز براي آن بازي نکرده است.

مسوولان مالياتي آرژانتين متوجه شده اند که مبلغ اين قرارداد 1.7 ميليون دلار بوده است که به حسابي در ميامي واريز شده و به همين دليل در حال تحقيق درباره حسابي هستند که گفته مي شود باشگاه شيليايي در جزاير ويرجين دارد.

رسانه ها گزارش داده اند که باشگاه ريور پلاته 60 درصد از حقوق اين بازيکن را در آرژانتين خريداري کرده است. کشوري که بازيکنان فوتبال در آن به عنوان اموال مدير برنامه ها و باشگاه ها به شمار مي روند.

گفته مي شود باتينلي در پايان فصل گذشته قراردادش به پايان رسيده اما همچنان نامش در بين بازيکنان تيم سن فليپه که سرمايه گذاراني آرژانتيني دارد، قرار داشته است.

در مورد ديگر ''ايگناسيو پياتي'' از تيم ايتاليايي لچه و از طريق يک تيم دسته دومي اروگوئه به سن لورنزو پيوسته است. تيمي که پياتي هرگز براي آن بازي نکرده است.
شنبه 4 شهریور 1391  4:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها