0

گذر زمان را به تصوير بکشيد!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

گذر زمان را به تصوير بکشيد!

 

 
 

آيا اوليـن انيميشني را که ساخته‌ايـد بـه يـاد داريد؟ حتما يادتـان مي‌آيد که در کـودکي کنـار برگ‌هاي دفترتان نقاشـي‌هايي مي‌کشيديـد و با ورق زدن سريع دفتـر، تصاوير شروع به حرکـت مي‌کردنـد. بله اين همـان اوليـن انيميشـن شما بـوده اسـت. حتما تا حـالا مستندهاي طبيعـت را ديـده‌ايد کـه رشد يک گيـاه را همچون فيلمي زيبـا براي شما به تصوير مي‌کشنـد.

اين نرم‌افزار که Stoppola نام دارد و توسط پايگاه اينترنتي Nokia Store براي سيستم‌عامل‌هاي ^3 Anna و Belle عرضه شده و نسخه اول اين برنامه به صورت ساين شده و رايگان براي کاربران قرار داده شده است.

Stoppola با محيطي جذاب و ساده که به راحتي مي‌توان با آن کار کرد، جزو نرم‌افزارهاي مبتني بر QT مي‌باشد.

در اين برنامه مي‌توانيد گذر زمان را با استفاده از عکس‌هاي مختلف به تصوير بکشيد. شما با داشتن عکس‌هايي مشابه و در فواصل زماني متفاوت مي‌توانيد دقيقا همان کاري را بکنيد که در اولين انيميشن خود تجربه کرده‌ايد؛ يعني با قرار دادن تصاوير متعدد به ترتيب زمان از يک سوژه مي‌توانيد گذر زمان را بـراي آن به صورت يک فيلـم تهيه کنيد. اين تصاوير مي‌تواند از گالري عکس شما باشد و يا مي‌تواند در همان لحظه با دوربين موبايل گرفته شده باشد. براي مثال مي‌توانيد غروب آفتاب را به زيبايي و با استفاده از اين روش به يک فيلم ساخته شده به دست خودتان تبديل کنيد.

امکانات ديگري نيز در کنـار کار اصلي برنامه قرار داده شده تا در نهايـت محصـول جذاب‌تري توسط کاربر ساخته شود. بـراي مثـال مي‌توانيد روي فيلم خود صدا بگذاريد که ايـن صـدا مي‌تواند موسيقي‌اي از حافظه گوشي‌تان باشـد و يا مي‌تواند توسط ميکروفون گوشي ضبط شده باشد. عـلاوه بر اين مي‌توانيد براي توضيح و شرح تصاوير تهيـه شده، روي فيلم متن نيز اضافه کنيد.

يکي ديگر از امکانات Stoppola توانايي افکت‌گذاري روي کل تصاوير است که فيلم توليدي شما را زيباتر از قبل خواهد کرد.

در انتها هـم مي‌توانيـد انيميشـن توليدي خود را روي شبکه‌هاي اجتماعي بين دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

نکته‌اي که بايد متذکر شد اين است که بيشتر امکانات فرعي اين برنامه روي نسخه اول غير فعـال مي‌باشـد و براي نسخـه Pro اين نرم‌افزار در نظر گرفته شده که در اين نسخه قادر خواهيد بود ويدئوهايي با کيفيت 1080p تهيه کنيد امـا با اين وجود امتحان کردن اين برنامه با امکان اصلي آن خالي از لطف نيست.

شما مي‌توانيد اين برنامه را با حجم 2.1MB از نشاني زير دريافت کنيد.

 

http://www.sharebeast.com/9hdrw0ua3qbd

 

 

حسين سيدآبادي 

 

دوشنبه 30 مرداد 1391  11:50 PM
تشکرات از این پست
mahdi595959
mahdi595959
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1398 
تعداد پست ها : 239
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:گذر زمان را به تصوير بکشيد!

چیز جالبی باید باشه

بر لب جوی نشین و گذر عمر ببین را در چند لحظه به تصویر میکشه

 و من الله التوفیق

یک شنبه 31 شهریور 1398  2:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها