0

خصایص حضرت حجت (عج)

 
zaki1102002
zaki1102002
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 12
محل سکونت : قم

خصایص حضرت حجت (عج)محمّد بن مسلم ثقفي گويد:
محضر مبارك حضرت باقرالعلوم ( عليه السلام ) رفتم، تا درباره قائم آل محمّد عجّل اللّه تعال فرجه الشّريف سؤالي نمايم، هنگامي كه خدمت حضرت رسيدم، پيش از آن كه سخني بگويم، مرا مخاطب قرار داد و فرمود: اي محمّد بن مسلم! قائم آل محمّد (عجّ) داراي پنج امتياز از پيامبران الهي مي باشد كه آن حضرت در اين پنج امتياز و خصوصيّت با آن پيامبران شبيه است:
شبيه حضرت يونس ( عليه السلام ) مي باشد، از اين جهت كه او پس از سال ها غيبت در شكم ماهي، هنگام ظهور و خروجش جواني شاداب و نيرومند بود.
شبيه حضرت يوسف ( عليه السلام ) است، از جهت اين كه از ديد و از چشمِ غريب و آشنا مخفي و پنهان بود، به طوري كه حتّي برادرانش هم او را نمي شناختند.
شبيه حضرت موسي ( عليه السلام ) است، چون مرتّب طاغوتيان از ظهورش وحشت داشتند و ولادتش مخفي انجام گرفت.
و نيز غيبتي طولاني داشت و دوستان و پيروانش صدمات وسختي هاي بسياري را - در زمان غيبت حضرت موسي بن عمران - متحمّل شدند؛ و مرتّب در انتظار ظهورش چشم به راه بودند تا آن كه خداوند متعال او را ظاهر گردانيد و بر دشمنش پيروز آمد و مؤمنين در آسايش قرار گرفتند.
شبيه حضرت عيسي ( عليه السلام ) است، همچنان كه امتّش درباره او اختلاف كردند و عدّه اي گفتند: اصلاً عيسي متولّد نشده، گروهي ادّعا كردند كه تولّد يافته، ولي مرده است؛ بعضي هم گفتند: او را به دار آويختند و كشته اند و برخي هم بر واقعيّت و حقيقت امر آگاه و پابرجا ماندند.
و نيز شبيه جدّش رسول خدا ( صلي الله عليه وآله وسلم ) مي باشد، از اين جهت كه با شمشير خروج و قيام مي نمايد و دشمنان خدا و رسولش را به قتل مي رساند، همچنين ستمگران و تجاوزگران را سركوب و نابود مي نمايد.
پس او مانند جدّش با نصرت هاي الهي بر همگان مسلّط و پيروز خواهد شد؛ و هيچ پرچمي از او بدون پيروزي باز نمي گردد.
سپس امام باقر ( عليه السلام ) افزود: بعضي از نشانه هاي ظهور آن حضرت عبارتند از: خروج سفياني از شام، صيجه آسماني در ماه مبارك رمضان خواندن نام مبارك آن حضرت با نام پدر بزرگوارش.
( - اكمال الدّين: ص 327، ح 7، غيبة شيخ طوسي: ص 261، إلام الوري : ج 2، ص 233، و ينابيع المودّة: ج 3، ص 311 با تفصيلي بيشتر به نقل از امام صادق ( عليه السلام ) آورده است. )
دوشنبه 28 بهمن 1387  9:32 AM
تشکرات از این پست
alibeiki
alibeiki
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1003
محل سکونت : تهران

پاسخ به:خصایص حضرت حجت (عج)

خیلی عالی بود ممنون
چهارشنبه 7 اسفند 1387  6:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها