0

احترام به حقوق و آزادی‌های مردم سوریه، سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

احترام به حقوق و آزادی‌های مردم سوریه، سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است

تهران - رییس‌جمهوری كشورمان با بیان اینكه احترام به حقوق و آزادی‌های مردم سوریه، سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است، بر لزوم حل اختلافات موجود در سوریه بر اساس راه حل‌های بومی و سیاسی تأكید كرد.

1391/05/18 - 14:07

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، 'محمود احمدی‌نژاد' ظهر امروز چهارشنبه در دیدار خانم 'صغری امام'، فرستاده ویژه رییس‌جمهور پاكستان با بیان اینكه تشریح سوابق دیرینه دوستی، همسایگی، اشتراكات دینی و فرهنگی گسترده ایران و پاكستان نیازی به تكرار ندارد، گفت: ما خانواده ای بزرگ هستیم كه در یك كشتی زندگی می‌كنیم؛ سرنوشت ما به هم گره خورده و منافع و دشمنان مشترك داریم كه همه اینها اقتضاء می‌كند در كنار هم بوده و با یكدیگر تصمیم گیری و عمل كنیم تا از آسیب‌ها مصون باشیم.

رییس‌جمهوری با تأیید سیاست اصولی پاكستان درباره مسایل سوریه اظهار داشت: همانطوركه پاكستان بر حل اختلافات موجود در سوریه بر اساس راحل‌های بومی و سیاسی تأكید دارد، جمهوری اسلامی ایران نیز تنها راه برون‌رفت از شرایط فعلی را تكیه بر راهكارهای سیاسی بر مبنای منافع ملت سوریه می‌داند.

احمدی‌نژاد با انتقاد از اینكه برخی كشورهای منطقه در درگیری‌های نظامی سوریه دخالت دارند، افزود: هر روز كه از درگیری‌های نظامی در این كشور می‌گذرد، وضعیت به مراتب پیچیده‌تر و آینده را تیره می‌كند، چرا كه كشته شدن هر فردی باعث بروز ناراحتی‌ها و ایجاد كینه خواهد شد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: برخورداری مردم از آزادی و حق انتخاب از دل جنگ پدید نمی‌آید و نشست فردای وزرای خارجه در تهران و نشست سران سازمان كنفرانس اسلامی در مكه فرصت مناسبی برای جایگزینی راهكارهای سیاسی و بومی در سوریه به جای درگیری‌های نظامی برای حل و فصل اختلافات خواهد بود.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه هركس به تشدید درگیری‌ها در سوریه كمك كند، یقیناً طرفدار و دوستدار ملت سوریه نیست، خاطر نشان كرد:‌ همه باید كمك كنیم معارضین دولت سوریه در كنار هم بر یك روند سیاسی بر مبنای احقاق حقوق مردم تفاهم كنند و اگر همه كشورهای منطقه بر این سیاست وحدت‌نظر داشته باشند، چنین اتفاقی دور از دسترس نیست.

وی تأكید كرد: البته در طرح جدیدی كه آمریكایی‌ها برای خاورمیانه تدارك دیده‌اند اعمال تغییرات در همه كشورها پیش‌بینی شده و مطمئن هستم برای تغییرات در عربستان هم برنامه دارند و حتماً تلاش دارند كه در ایران و پاكستان نیز آشفتگی ایجاد كنند، چرا كه آنها هرگز خواهان قدرت گرفتن كشورهای اسلامی نیستند و در مقابل، ما نیز باید بیش از پیش در كنار یكدیگر باشیم.

'صغری امام' فرستاده ویژه رییس جمهور پاكستان نیز در این دیدار با تأكید بر اینكه كشورش بر حل و فصل مسایل سوریه با راهكارهای سیاسی و برآمده از خواست ملت این كشور اصرار دارد، گفت: پاكستان همواره تمامیت ارضی، حاكمیت و استقلال سوریه را مورد تأكید و احترام قرار داده و می‌دهد و به اصل عدم دخالت بیگانگان در دیگر كشورها تأكید می‌كند.

وی افزود: پاكستان معتقد است هر عاملی كه باعث تفرقه بین امت اسلامی شود باید برطرف شده و مخالف هرگونه اعمال زور و دخالت نظامی در دیگر كشورها است.

چهارشنبه 18 مرداد 1391  7:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها