0

عوضی! پول حرف اول و آخر را می زند

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

عوضی! پول حرف اول و آخر را می زند

 

عوضی! پول حرف اول و آخر را می زند
استاندارد چارتر: شما آمریکایی های عوضی چه کاره اید که به بقیه دنیا بگویید نمی توانیم با ایران معامله کنیم. بی بی سی: وقتی حرف پول است خیلی ها حاضرند با ایران معامله کنند.
 
 
 
 

به گزارش روز چهارشنبه سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian)، مقامات آمریکا می گویند: استاندارد چارتر به صورت غیر قانونی حدود 250 میلیارد دلار پول ایران را نقل و انتقال داده؛ خود بانک این اتهام را قویاً رد کرده است.
بی بی سی با به تصویر کشیدن نمایی از بانک استاندارد چارتر افزود: در این ساختمان، مدیران یکی از بزرگ‌ترین بانک های بریتانیا گویا می خواهند با مقام های آمریکا شاخ به شاخ شوند.. این بانک می گوید قویاً روایت ارائه شده از حقیقت را رد می کنیم اتهام ها تصویر کامل و دقیقی از واقعیت نمی دهد و 99 درصد از معاملات بر قوانین تحریم منطبق بوده است.


نهاد ناظر بر امور مالی ایالت نیویورک دیروز استاندارد چارتر را متهم کرد که با استفاده از شعبه آمریکایی خود طی ده سال به نقل و انتقال بالغ بر 250 میلیارد دلار پول بانک های ایرانی پرداخته است و قوانین تحریم بانکی علیه ایران را نقض کرده است.
بی بی سی با اشاره به ضربه سنگین جنجال آفرینی آمریکا به این بانک ادامه داد: سهام استاندارد چارتر در بازار بورس لندن به شدت سقوط کرد و بیش از 20 درصد پایین آمد یعنی این بانک یک پنجم ارزش خود را در یک روز از دست داد. در یک ماه اخیر بزرگ‌ترین بانک بریتانیا یعنی اچ اس بی سی به اتهام های مشابهی متهم شد مدیران این بانک در برابر یکی از کمیته های کنگره آمریکا تخطی از قوانین تحریم را پذیرفتند، برای این کار عذر خواهی کردند و قرار است برای آن جریمه پرداخت کنند. این بانک متهم بود 19 میلیون دلار را با روشی مشابه یعنی با پاک کردن رد ایران از حواله های بانکی منتقل کرده این رقم در مورد استاندارد چارتر 13 برابر بیشتر است.


این شبکه تصریح کرد: اداره نظارت مالی نیویورک می گوید وقتی مدیران شعبه آمریکایی استاندارد چارتر به دفتر مرکزی درباره احتمال نقض قوانین تحریم هشدار داده بودند، پاسخ لندن این بود: شما آمریکایی های عوضی چه کاره اید که به بقیه دنیا بگویید نمی توانیم با ایران معامله کنیم. اداره نظارت مالی نیویورک اضافه می کند استاندارد چارترد این عملیات را برای کسب صدها میلیون دلار سود انجام داده و حالا ممکن است مجوز فعالیتش در آمریکا لغو شود.
در پایان این گزارش آمده است: اتهام های تازه نشان می دهد مقام های آمریکا در به دام انداختن نهاد هایی که در دور زدن تحریم ها به ایران کمک می کنند جدی هستند. اما از طرفی دیگر این قضیه حاکی است وقتی حرف پول است خیلی ها حاضرند با ایران معامله کنند.

 
 

 
چهارشنبه 18 مرداد 1391  6:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها