0

طرح جامع مالياتي اجرا مي شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

طرح جامع مالياتي اجرا مي شود

v

جام جم آنلاين: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برای سال آینده طرح جامع مالیاتی در تهران ، اصفهان و کرمانشاه اجرا می شود، از اجرای کامل آن در نیمه دوم سال آینده برای تمام استانها خبر داد و افزود: امسال ظرفیت های فرهنگی و اطلاع رسانی مناسبی برای دریافت اظهارنامه های مالیاتی صورت گرفت.

علی عسکری امروز در یک نشست خبری با اشاره به اینکه طی یکسال اخیر 10هزار و 100 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در کشور ایجاد شد، گفت: درآمدهای مالیاتی در سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته است.

وی از کسب 10 هزار و 100 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در یکسال اخیر خبر داد و گفت: درآمد مالیاتی ناشی از پیش فروش سکه تاکنون 64 میلیارد تومان بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه این میزان معادل 90 درصد درآمد پیش بینی شده در بودجه طی چهار ماه ابتدای سال جاری است، اظهار داشت: هم اکنون 5700 میلیارد تومان معوقات مالیاتی در کشور داریم که بخشی از این میزان بدهی های وصول شده است.

وي تاکید کرد: در یک روز از اواخر تیرماه حدود 305 هزار اظهارنامه به صورت الکترونیکی دریافت شد. امسال همزمان با دریافت مالیات و ارسال اظهارنامه های مالیاتی ، ثبت نام اظهارنامه های جدید را نیز داشتیم.

عسکری با تاکید بر اینکه حدود 100 هزار نفر برای دریافت شماره مالیاتی پیش ثبت نام شدند، گفت: 40 هزار نفر از این تعداد اشخاص حقیقی هستند، همچنین در تیرماه با شرکت پست نیز برای ارائه اظهارنامه های مالیاتی توافق کردیم.

وی از تحقق بیش از هشت هزار میلیارد تومان درآمد مالیات های مستقیم در چهارماهه ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از دو هزار و 100 میلیارد تومان از این میزان مالیات بر کالا و خدمات بوده است، البته به صورت کلی مالیات های مستقیم حدود 7 درصد و مالیات کالا و خدمات نیز 27 درصد رشد داشت که نسبت به دوره مشابه سال قبل عملکرد مالیات های مستقیم 11 درصد رشد داشته است.

عسکری از دریافت 4 میلیون و 670 هزار اظهارنامه الکترونیکی معادل 94.1 درصد کل اظهارنامه ها در سال جاری خبر داد و با اعلام اینکه فقط 296 هزار اظهارنامه به صورت کاغذی ارسال شد، تصریح کرد: 133 هزار اشخاص حقیقی بند الف ، 514 هزار مشمولان بند ب و یک میلیون و 600 هزار خودرو و 299 هزار نیز اظهارنامه املاک در سال جاری دریافت شد.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه در برنامه پنجم توسعه کاهش وابستگی بودجه به نفت و بهبود وضعیت درآمدهای مالیاتی مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: براساس این قانون، رشد سالانه درآمدهای مالیاتی باید حدود 33 درصد باشد که این میزان در سال گذشته 36 درصد بوده است.

وی در خصوص دریافت مالیات از خانه های خالی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی سیاست گذار این موضوع نیست، گفت: هنوز متولی شناسایی خانه های خالی در کشور و مکانیزم آن مشخص نیست اما اگر دولت و مجلس در این رابطه سیاست گذاری کنند و آن سیاست را جهت اجرا به سازمان ابلاغ کنند، ما آن را دنبال می کنیم.(مهر)

 

چهارشنبه 18 مرداد 1391  6:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها