0

طرح جديد آمريكا براي ايجاد تغييرات درخاورميانه

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

طرح جديد آمريكا براي ايجاد تغييرات درخاورميانه

جام جم آنلاين: رييس‌جمهوردر ديدار فرستاده ويژه رييس‌جمهور پاكستان تأكيد كرد: در طرح جديدي كه آمريكايي‌ها براي خاورميانه تدارك ديده‌اند اعمال تغييرات در همه كشورها پيش‌بيني شده و مطمئن هستم براي تغييرات در عربستان هم برنامه دارند و حتماً تلاش دارند كه در ايران و پاكستان نيز آشفتگي ايجاد كنند، چرا كه آنها هرگز خواهان قدرت گرفتن كشورهاي اسلامي نيستند و در مقابل ما نيز بايد بيش از پيش در كنار يكديگر باشيم. با يكديگر تصميم گيري و عمل كنيم تا از آسيب‌ها مصون بمانيم.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري،محمود احمدي‌نژاد ظهر امروزدر ديدار خانم صغري امام، با بيان اينكه تشريح سوابق ديرينه دوستي، همسايگي، اشتراكات ديني و فرهنگي گسترده ايران و پاكستان نيازي به تكرار ندارد، گفت: ما خانواده اي بزرگ هستيم كه در يك كشتي زندگي مي‌كنيم؛ سرنوشت ما به هم گره خورده و منافع و دشمنان مشترك داريم كه همه اينها اقتضاء مي‌كند در كنار هم باشيم.

رييس‌جمهور با تأييد سياست اصولي پاكستان درباره مسايل سوريه اظهار داشت: همانطورکه پاكستان بر حل اختلافات موجود در سوريه بر اساس راحل‌هاي بومي و سياسي تأكيد دارد، جمهوري اسلامي ايران نيز تنها راه برون‌رفت از شرايط فعلي را تكيه بر راهكارهاي سياسي بر مبناي منافع ملت سوريه مي‌داند.

وي با بيان اينكه احترام به حقوق و آزادي‌هاي مردم سوريه، سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران است، بر لزوم حل اختلافات موجود در سوريه بر اساس راحل‌هاي بومي و سياسي تأكيد کرد.

احمدي‌نژاد با انتقاد از اينكه برخي كشورهاي منطقه در درگيري‌هاي نظامي سوريه دخالت دارند، افزود: هر روز كه از درگيري‌هاي نظامي در اين كشور مي‌گذرد، وضعيت به مراتب پيچيده‌تر و آينده را تيره مي‌كند، چرا كه كشته شدن هر فردي باعث بروز ناراحتي‌ها و ايجاد كينه خواهد شد.

وي ادامه داد: برخورداري مردم از آزادي و حق انتخاب از دل جنگ پديد نمي‌آيد و نشست فرداي وزراي خارجه در تهران و نشست سران سازمان كنفرانس اسلامي در مكه فرصت مناسبي براي جايگزيني راهكارهاي سياسي و بومي در سوريه به جاي درگيري‌هاي نظامي براي حل و فصل اختلافات خواهد بود.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه هركس به تشديد درگيري‌ها در سوريه كمك كند، يقيناً طرفدار و دوستدار ملت سوريه نيست، خاطر نشان كرد:‌ همه بايد كمك كنيم معارضين دولت سوريه در كنار هم بر يك روند سياسي بر مبناي احقاق حقوق مردم تفاهم كنند و اگر همه كشورهاي منطقه بر اين سياست وحدت‌نظر داشته باشند، چنين اتفاقي دور از دسترس نيست.

صغري امام فرستاده ويژه رييس جمهور پاكستان نيز در اين ديدار با تأكيد بر اينكه كشورش بر حل و فصل مسايل سوريه با راهكارهاي سياسي و برآمده از خواست ملت اين كشور اصرار دارد، گفت: پاكستان همواره تماميت ارضي، حاكميت و استقلال سوريه را مورد تأكيد و احترام قرار داده و مي‌دهد و به اصل عدم دخالت بيگانگان در ديگر كشورها تأكيد مي‌كند.

فرستاده ويژه رييس جمهور پاكستان افزود: پاكستان معتقد است هر عاملي كه باعث تفرقه بين امت اسلامي شود بايد برطرف شده و مخالف هرگونه اعمال زور و دخالت نظامي در ديگر كشورها است.

 

چهارشنبه 18 مرداد 1391  5:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها