0

جليلي وارد بغداد شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

جليلي وارد بغداد شد

جام جم آنلاين: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه سفر منطقه ای خود برای دیدار و گفتگو با مقامات عراق وارد بغداد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از بغداد ؛سعید جلیلی و هیئت همراه  بعد از سفر به لبنان و سوریه در نخستین دقایق بامداد امروز چهارشنبه وارد بغداد شد و از طرف فالح فیاض مشاور شورای امنیت ملی عراق در فرودگاه این شهر مورد استقبال قرار گرفت.

سعید جلیلی در مصاحبه با خبرنگار ما درباره هدف سفرش به عراق با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: این تحولات اقتضا می کند  با کشورهائی که نگاه مشترک ، دیدگاه اصولی و روابط راهبردی داریم مشورت و رایزنی کنیم.

وی با اشاره به دشمنی ها علیه مردم و دولت سوریه افزود: امروز مسائل سوریه به دلیل برخی توطئه ها پیچیده و خاص است.

جلیلی گفت: مردم سوریه رنج زیادی را متحمل می شوند و این رنج به دلیل دفاع آنها از مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد دولتهای بزرگ با همکاری تروریستها و برخی متحدانشان که سابقه خوبی در دموکراسی ندارند در حال فشار بر مردم سوریه هستند. فشاری که برخی کشورهای منطقه حتی یک هفته هم در برابر آن دوام نمی آورند اما مردم و دولت سوریه در برابر هرگونه فشاری مقاوم هستند.

جلیلی افزود: راه حل بحران سوریه ، سوری است و نه راه حل دیگر و خود مردم سوریه باید درباره کشورشان تصمیم گیری کنند.

مشاور شورای امنیت ملی عراق نیز در این گفتگوی مشترک گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری توانمند است و حضوری فعال در منطقه دارد و باید از ظرفیت ان برای حل مسائل منطقه ای استفاده شود.

فالح فیاض با اشاره به بحران سوریه افزود: این بحران باید در چارچوب دیپلماتیک و با حمایت و همکاری کشورهای منطقه مانند عراق ،ترکیه و جمهوری اسلامی ایران حل و فصل شود.

سعید جلیلی در آغاز برنامه  فشرده سفر خود به عراق با نوری مالکی نخست وزیر ، اسامه نجیفی رئیس پارلمان، هوشیار زیباری وزیر امور خارجه ، ابراهیم جعفری رئیس فراکسیون اتحاد ملی ، عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار و گفتگو خواهد کرد.

حضور در جمع  نمایندگان رسانه های حاضر در عراق و سپس روز پنج شنبه  دیدار و گفتگو با خضیرخزاعی معاون رئیس جمهور عراق ادامه برنامه های دبیر شورای عالی امنیت ملی  جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

دیدار سعید جلیلی با سید حسن نصرالله

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و درباره تحولات منطقه گفتگو کرد.

 سعید جلیلی و هیئت همراه از جمله غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان با سید حسن نصرالله ، دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کرد.

مجری این شبکه افزود : دو طرف در این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه تحولات سیاسی لبنان و سوریه رایزنی کردند.

 

چهارشنبه 18 مرداد 1391  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها