0

چگونه با استفاده از فلش مموری، کامپیوتر ویروسی خود را از مرگ نجات دهیم؟

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

چگونه با استفاده از فلش مموری، کامپیوتر ویروسی خود را از مرگ نجات دهیم؟

 

اگر تروجان یا نرم‌افزار مخربی، سیستم شما را مورد حمله قرار دهد و ویندوز هم بالا نیاید، چه می‌کنید؟ آیا باید با اطلاعات و درایو C خود خداحافظی کنید و ویندوز جدیدی را روی سیستم نصب کنید؟ یا راهی برای بوت کردن اضطراری و از بین بردن تروجان‌ها وجود دارد؟ در این مقاله قصد داریم آموزش دهیم که چگونه کامپیوتر خود را با استفاده از یک USB بوت کرده و کلیه ویروس‌ها و تروجان‌های آن را پاک کنید.

قدم اول
ابتدا نرم‌افزار رایگان AVG Rescue CD Software را با حجم 90 مگابایت دانلود نمایید. توجه کنید نسخه‌ای را دانلود کنید که عبارت for USB Stick در آن درج شده است. اگر قصد دارید به جای USB دیسک نجات دهنده AVG تهیه کنید، باید فایلی را دانلود کنید که عبارت For CD در آن ذکر شده است. حجم USB شما باید حداقل 1 گیگابایت باشد تا بتوانید نرم‌افزار نجات دهنده AVG را برروی آن نصب کنید.
 
 
قدم دوم
پس از دانلود این نسخه آن را از حالت فشرده خارج کنید. اگر نرم‌افزاری برای خارج کردن فایل از حالت فشرده ندارید، از برنامه 1.7 مگابایتی رایگان 7-Zip استفاده کنید.

قدم سوم
 
 فایل Setup.exe را اجرا کرده و درایو USB خود را انتخاب کنید و سپس دکمه Install را کلیک نمایید. توجه کنید که اصلا بر روی فایل makeboot.bat کلیک نکنید. چراکه این گزینه سیستم شما را غیرقابل بوت شدن می‌کند.

قدم چهارم
 
 هنگام نصب برنامه، پیغام "USB Flash Drive شما اکنون Bootable است" را مانند تصویر بالا مشاهده می کنید. برای کامل شدن مراحل نصب، دکمه OK را کلیک کنید.

قدم پنجم
فلش‌مموری که تهیه کردید را به پورت USB متصل کرده و سپس کامپیوتر را بوت کنید. با فشاردادن دکمه انتخاب منوی بوت که در برخی از کامپیوترها دکمه F8 و در برخی F11 یا F12 می باشد، درایو USB را انتخاب کنید تا سیستم از طریق USB بوت شود. زمانی که سیستم شما بوت شد، گزینه AVG Rescue Menu، را برای آغاز کار AVG Rescue CD انتخاب کنید.قدم شش
ماکنون گزینه اسکن را برای آغاز کار سیستم انتخاب کنید. شما می‌‌توانید هر یک از درایو‌ها را برای اسکن و تمیز کردن از نرم‌افزار‌های مخرب انتخاب کنید. با فشردن کلید Space بر روی صفحه کلید، درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید.نرم‌افزار AVG Recue علاوه بر قابلیت از بین بردن ویروس‌ها دارای ابزارهای داخلی دیگری همچون Memtest86 برای آزمایش حافظه و نرم افزار بازگرداندن اطلاعات است.
همه‌چیز به همین سادگی پایان یافت. شما با این برنامه توانستید یک فلش Bootable با قابلیت حذف نرم‌افزارهای مخرب و تروجان‌ها را راه اندازی کنید.

 

چهارشنبه 18 مرداد 1391  3:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها