0

آیین آسوری و كلدانی چه آیینی هستند و چه اعتقادی دارند؟

 
shirani98
shirani98
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 483
محل سکونت : اصفهان

آیین آسوری و كلدانی چه آیینی هستند و چه اعتقادی دارند؟

آیین آسوری و كلدانی چه آیینی هستند و چه اعتقادی دارند؟
قوم آسور (به آن قوم آشور نیز می گویند) یك , قومی سامی (از نژادسام پسر نوح ) است كه نخست در بابل فرمانروایی مطلق و گسترده ای داشت . آنان ابتدا در حاشیهء دجله و فرات می زیستند و شهر نینوا را پایتخت خود قرار دادند. این قوم به خدایی معتقد بودند كه نام او را گذاشتند و به همین جهت این قوم را نام نهادند.
بعد از ظهور حضرت مسیح 7آسوریان مانند ارمنی ها و دیگر مردم ایران باستان به آیین حضرت مسیح 7گرویدند.

بنابراین , دین و آیین آسوریان بعد از رواج مسیحیت , دین و آیین مسیحیان است .
كتاب هایی كه در این باره نوشته شده : عبارت اند از:
1 تاریخ بشر;
2 تاریخ دواقلیت یهود و مسیح ;
3 ایران باستان , اثر پیرنیا و نیز اثر مشكور;
4 مسیحیت در ایران تا صدر اسلام , اثر سعید نفیسی .
كلدانیان : كلده به معنای است و نام منطقه ای است كه سی قرن قبل از میلاد مسیح به دو ناحیهء سومر و آكد تقسیم می شد. مردم این نواحی را كلدانی گویند. كلدانی ها از نژاد سامی اند. آنان شهر بابل را تجدید بنا كردند.
یا مشهورترین پادشان كلدانی است . در سال 538ق .م . ایرانیان كشور كلدانی ها را مورد هجوم قرار دادند و تصرف كردند.كلدانی هاستاره پرست بودند, سپس مسیحی شدند. مسیحیان كلدانی از كلیسای روم شرقی جدا شدند و در قرن چهارم میلادی كلیسای مستقلی را تشكیل دادند. آنان اندكی بعد به تعالیم نسطوری ها توجه كردند و در زمرهء مسیحیان نسطوری قرار گرفتند. درقرن شانزدهم میلادی تجزیه شدند و دو كلیسای مستقل تشكیل دادند. كلیسای كاتولیك كه در حدود هشتاد هزار نفر پیرو دارد و كلیسای كلدانی كه امروزه به كلیسای آسوری معروف است و آن نیز حدود هشتاد هزار پیرو دارد. كلدانی ها درتهران و دیگر شهرهای ایران هفت كلیسا دارند كه دو تای آن در تهران است .

چهارشنبه 18 مرداد 1391  11:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها