0

همسویی کاخ سفید با رویکرد رسانه‌های ضدسوری درباره ریاض حجاب

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

همسویی کاخ سفید با رویکرد رسانه‌های ضدسوری درباره ریاض حجاب

 

  بدنبال برکناری نخست وزیر سوریه و رویکرد رسانه های ضد سوری در انتشار شابعه جدایی او از نظام دمشق، کاخ سفید مدعی شد که جدایی نخست وزیر سوریه نشان می دهد که نظام سوریه از داخل در حال فروپاشی است.

 

خبرگزاری فارس: همسویی کاخ سفید با رویکرد رسانه‌های ضدسوری درباره ریاض حجاب
 

 

 به نقل از خبرگزاری "رویترز"، بدنبال ادعای شبکه های خبری ضد سوری درباره جدایی "ریاض حجاب" نخست وزیر برکنار شده سوریه از نظام این کشور و سفر احتمالی او به اردن، کاخ سفید نیز همسو با این رویکرد ضد سوری مدعی پناهندگی نخست وزیر سوریه شد و آن را نشان دهنده این دانست که دولت "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه از درون در حال فروپاشی است.

ادعای کاخ سفید درباره فروپاشی نظام سوریه در شرایطی مطرح می شود که جامعه اطلاعاتی آمریکا در برآوردهای خود از شرایط سوریه اعتراف کرده اند که نزدیکان اسد همچنان منسجم هستند و هیچ شکافی در بین اعضای گروه با نفوذ اسد دیده نمی شود و دمشق برای پیروزی مصمم است.

یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده است: ارزیابی های کلی ما از شرایط جنگ در سوریه این است که ما همچنان شاهد انسجام نسبی نیروهای ارتشی نظام سوریه هستیم؛ این نیروها در طول یک سال و نیم گذشته درباره چگونگی برخورد با این نوع طغیان، درس آموخته اند.

خبرگزاری "رویترز" در ادامه نوشته است که "جی کارنی" سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در جلسه توجیهی روز گذشته خود بار دیگر درخواست آمریکا در رابطه با کناره گیری رئیس جمهوری سوریه از قدرت و پایان خشونت های این کشور را تکرار کرد و مدعی شد: این امر (پناهندگی) نشان دهنده این است که اسد در حال از دست دادن تسلط خود بر قدرت است؛ اگر اسد نتواند انسجام میان افراد نزدیک به خود را حفظ کند، در این صورت این امر نشان دهنده عدم توانایی او برای حفظ حامیانش در میان مردم سوریه است که این امر به زور اسلحه میسر نمی شود.

کارنی همچنین گفت که دولت آمریکا به همکاری با سایر کشورها و مخالفان سوریه جهت حفظ فشار بر اسد و تشویق اجرای یک انتقال سیاسی مسالمت آمیز در سوریه ادامه خواهد داد.

ادعای رسانه های ضد سوری درباره پناهندگی نخست وزیر سوریه به اردن در حالی منعکس می شود که "المنار" به نقل از برخی منابع سوری اعلام کرده است که "ریاض حجاب" هنوز در دمشق است هرچند کسی نمی‌داند او دقیقا کجاست؛ همچنین پایگاه خبری "عاجل سوریه" نیز به نقل از یک مقام آگاه اعلام کرده است که ریاض حجاب حکم برکناری خود را دریافت کرده و اکنون در دمشق است اما از مکان حضور او دقیقا اطلاعی در دست نیست.

همچنین پایگاه خبری تاپ نیوز وابسته به ناصر القندیل نیز اعلام کرد که وی با کمک سعد الحریری نخست‌وزیر سابق لبنان (متحد آمریکا) به لبنان رفته و قرار است از آنجا به عربستان و ترکیه برود.

چهارشنبه 18 مرداد 1391  1:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها