0

هاشمی رفسنجانی خواستار مساعدت بیش از پیش مسئولان به انجمن ام‌اس شد

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

هاشمی رفسنجانی خواستار مساعدت بیش از پیش مسئولان به انجمن ام‌اس شد

تهران- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روند رو به گسترش بیماری ام اس در كشور خواستار توجه مضاعف مسئولان و دست‌اندركاران در تأمین مایحتاج بیماران به خصوص دارو برای آنان شد.

1391/05/17 - 11:06

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اكبر هاشمی رفسنجانی، در دیدار اعضای هیأت مدیره و مؤسس انجمن ام‌اس ایران، اقدامات و زحمات دست‌اندركاران این انجمن در كمك به بیماران و خانواده‌های آنان را خداپسندانه و قابل تقدیر خواند و با ابراز تأسف از گسترش این بیماری در كشور، قرار نگرفتن بیماری ام‌اس در زمره بیماری‌های خاص را مهمترین معضل انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برای امدادرسانی و پیشگیری از بیماری دانست.

وی تصریح كرد: بیماران ام‌اس و خاص اغلب جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و با توجه به بالا رفتن پی‌در‌پی قیمت داروهای این بیماری، دولت می‌تواند ردیف بودجه‌ای برای آنان درنظر گرفته و از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها به این بیماران و خانواده‌هایشان كمك كند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ،نقش خیرین و دلسوزان نسبت به حمایت از این‌گونه بیماران غیرقابل چشم‌پوشی خواند و گفت: مسئولان امر می‌توانند در كنار كمك‌های مردمی، برای تأمین داروهای حیاتی و گران‌قیمت بیماران و تحت پوشش بیمه قرار دادن آنان اقدامات مؤثری انجام دهند.

در ابتدای این دیدار ، صحرائیان نائب رییس انجمن ام‌اس ایران و تنی چند از حاضران به تشریح روند گسترش بیماری در ایران و منطقه پرداخته، موانع و مشكلات پیش روی بیماران و خانواده‌ها را بیان و خواستار مساعدت مسئولین امر در این زمینه شدند.

سه شنبه 17 مرداد 1391  7:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها