0

نصرالله: ترس از شکست مانع حمله اسرائیل به لبنان است

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

نصرالله: ترس از شکست مانع حمله اسرائیل به لبنان است

 

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی با اشاره به قدرت و جایگاه کنونی مقاومت تاکید کرد که قدرت مقاومت هم اکنون اسرائیل را واداشته تا پیش از هر اقدامی علیه لبنان بارها و بارها تامل کند.

 

خبرگزاری فارس: نصرالله: ترس از شکست مانع حمله اسرائیل به لبنان است

 

به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله طی سخنانی که از طریق ویدئو کنفرانس در مراسم افطاری ایراد شد که به همت فعالان زن هیئت حمایت از مقاومت اسلامی لبنان برگزار شده، به بررسی جدیدترین تحولات منطقه پرداخت.

دیبرکل حزب الله لبنان درباره مقاومت لبنان تاکید کرد که قضیه مقاومت قضیه بسیار مهم و با اهمیتی است که همواره در بعد محلی، منطقه‌ای و بین المللی به ویژه پس از سال 2000 مورد توجه بوده است، چون از این سال میزان و سطح مقاومت هدف قرار گرفتن به شدت افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: این یک حقیقت است که برای اسرائیل مقاومت لبنان به معنای اولین و بزرگ‌ترین منابع برسر راه سازش و طرح‌های مورد نظر اسرائیل است و این موضوعی عیان و آشکار است و موجب می‌شود تا به این حقیقت برسیم که حتی اگر اسرائیل در صدد حمله به لبنان باشد، مانعی وجود دارد که بیم از آن، تل‌آویو را از این اقدام باز می‌دارد.

سید حسن نصر الله تاکید کرد که هم اکنون اوضاع به گونه‌ای تغییر کرده است که مقاومت لبنان به اولین منبع نگرانی اسرائیل تبدیل شده است و این نتیجه طبیعی شکست خفت بار اسرائیل در سال‌های 2000 و 2006 بود و این شکست‌ها امروزه نشان می‌دهد که اسرائیل چگونه نمی‌تواند از حوادث منطقه برای حمله به لبنان بهره‌برداری کند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه افزود: اسرائیل دارای تسویه حساب‌هایی با لبنان است و تمام اسرائیل بی‌تردید انگیزه‌های لازم برای حمله به لبنان را دارد، اما تنها چیزی که مانع این امر می‌شود، بیم آن از شکست است، چون مقاومت قدرتمند و تسخیر ناپذیر است، جنبشی که جزیی لاینفک از مردم به شمار می‌آید.

وی در ادامه گفت: اسرائیل بابت ارتش‌های بزرگ رژیم‌های عربی اطمینان خاطر دارد، چون می‌داند که تصمیم‌گیری در این ارتش‌ها توسط آمریکا صورت می‌گیرد و تمام سلاح‌های در اختیار ارتش‌های عربی نمی‌تواند اسرائیل را بترساند‌، اما در این بین اگر هریک از این ارتش‌ها به سلاحی دست یابند که در موازنه موجود خلل ایجاد کند، به سرعت اقدام به تهدید می‌کند.

وی تاکید کرد، این به معناست که لبنان دارای سلاح بازدارنده‌ای به نام مقاومت است و این واقعیتی است که هم اکنون بر لبنان حاکم است و در این بین اگر لبنان واقعا چنین قدرت بازدارنده‌ای دارد که موجب می‌شود تا اسرائیل پیش از هر تجاوزی به آن هزار بار تامل کند، این واقعا یک نعمت است،‌ حال باید به نظر شما چگونه باید با این نعمت برخورد کرد؟ آیا هم اکنون واقعا به حد و اندازه‌ای رسیده‌ایم که از مقاومت چشم پوشی کنیم؟

ادامه دارد ...

سه شنبه 17 مرداد 1391  12:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها