0

40 نظامی ترکیه در مرز سوریه بازداشت شدند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

40 نظامی ترکیه در مرز سوریه بازداشت شدند

 

اعضای سازمان‌های مردمی وابسته به کمیته‌های خلق کُـرد سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز وارد خاک سوریه شده بودند،‌ بازداشت کردند.

 

خبرگزاری فارس: 40 نظامی ترکیه در مرز سوریه بازداشت شدند

 

پایگاه خبری «روسیا الیوم» به نقل از خبرگزاری «خبر ترک» ترکیه اعلام کرد که «یگان‌های حفاظت مردمی» یا همان سازمان‌های مردمی وابسته به کمیته‌های خلق کُـرد سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز وارد خاک سوریه شده بودند،‌ بازداشت کردند.

این خبرگزاری به نقل از سخنگوی «یگان‌های حفاظت مردمی» که یکی از کمیته‌های مردمی است و از حدود یک سال پیش برای حمایت از ساکنان کرد سوریه در مقابل تروریست‌ها شکل گرفته است، اعلام کرد که عناصر یگان‌ «چندین نظامی ترکیه را به این دلیل که حفظ مرزها از اولویت‌های آنان است، بازداشت کرده‌اند».

سخنگوی این یگان‌ها با «جنایتکار» خواندن نظامیان ترکیه اعلام کرد که این افراد تلاش می‌کردند که برای مخالفان سوریه، سلاح به خاک سوریه قاچاق کنند.

پایگاه خبری خبرپرس لبنان نیز اعلام کرد که افراد وابسته به کرد‌ها در سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز عبور کرده و وارد خاک سوریه شده بودند بازداشت کردند.

از سوی دیگر روزنامه ملیت ترکیه اعلام کرد که وزارت خارجه ترکیه خبر بازداشت نظامیان خد در خاک سویه را تکذیب کرده است.

پیش از این شبکه خبری المیادین و برخی منابع سوری، به نقل از مقامات امنیتی در حلب سوریه اعلام کرده بودند که ارتش سوریه در درگیری‌های روز گذشته 8 خارجی بازداشت کرده است که یکی از آنان یک ژنرال ترکیه‌ای است.

سال گذشته نیز منابع ترکیه‌ای از جمله نشریه ایدنلی این کشور فاش کرده بود که 40 افسر ترکیه در چندین نوبت در سوریه بازداشت شده‌اند و تاکنون تلاش‌های آنکارا برای آزاد کردن آنان ناکام مانده است.

سه شنبه 17 مرداد 1391  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها