0

بی بی سی: ترکیه خودش بحرانی است، اما در کشورهای خاورمیانه دخالت می کند*فیلم

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

بی بی سی: ترکیه خودش بحرانی است، اما در کشورهای خاورمیانه دخالت می کند*فیلم

 

بی بی سی: ترکیه خودش بحرانی است، اما در کشورهای خاورمیانه دخالت می کند*فیلم
دوستان تاجر آقای اردوغان بسیاری از روزنامه های منتقد دولت را یکی پس از دیگری می خرند. حق سازماندهی گروه ها، آزادی مطبوعات و آزادی بیان و عقاید به طور آشکاری محدودتر شده و به طور گسترده ای صحبت های مردم شنود می شود، کسی جرأت ندارد با دوستان یا حتی با همسرش حرف بزند.
 
 
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) دوشنبه (August.06) درمورد عدم دموکراسی در ترکیه گزارش داد: «نماینده پارلمان و یکی از فعالان مشهور چپ سوریه می گوید: دوستان تاجر آقای اردوغان بسیاری از روزنامه های منتقد دولت را یکی پس از دیگری می خرند، حق سازماندهی گروه ها، آزادی مطبوعات و آزادی بیان و عقاید به طور آشکاری محدودتر شده در حال حاضر70 روزنامه نگار در زندان هستند این برای یک کشور دموکراتیک عدد زیادی است.»


به گزارش بی بی سی: «"عثمان لوق اغلو" معاون حزب سوسیالیست خلق ترکیه گفت: «به طور گسترده ای صحبت های مردم شنود می شود کسی جرأت ندارد با دوست هایش یا حتی با همسرش حرف بزند.»


وی درباره اینکه آیا ترکیه می تواند الگویی برای کشورهای عربی باشه یا نه؟ گفت: «با توجه به شرایط کنونی، ترکیه نمی تواند و نباید الگویی برای کشورهای عربی باشد، چون دموکراسی در ترکیه روبه جلو رشد نکرده است. خیلی ها می پرسند اگر ترکیه نمی تواند مشکلات خودش را در خانه حل کند این کشور چه اعتباری دارد که برای رفع اختلاف دیگران در خاورمیانه دخالت می کند؟»

 

 

گفتنی است یکی از مهمترین مشکلات و مسئله حل نشده ترکیه، موضوع کردهای این کشور است. حزب کارگران کردستان "پ کا کا" سالهاست که برای خودمختاری کردها می جنگند و تا به حال، سی هزار نفر در درگیری ها با نیروهای امنیتی کشته شده اند دولت ترکیه این گروه را تروریست می داند و حاضر نیست علناً با این حزب برای حل اختلافات برسر میز مذاکره بنشیند.

 

 

 
 

 
سه شنبه 17 مرداد 1391  11:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها