0

افزایش هورمون تستوسترون با خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است

 
mostafataleb
mostafataleb
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1378
محل سکونت : اصفهان

افزایش هورمون تستوسترون با خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است

خبرگزاری فارس: محققان در تحقیقات خود دریافتند که افزایش سطح هورمون تستوسترون خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان سالمند را بیشتر می کند.

خبرگزاری فارس: افزایش هورمون تستوسترون با خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری لایف ساینس آمریکا؛ این تحقیقات جدید حاکی است: سالمندانی که سطح هورمون تستوسترون در بدن آنها افزایش می‌یابد؛ بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

محققان دانشگاه غرب استرالیا دریافتند مردان بین 70 تا 88 سال که میانگین بالای تستوسترون دارند – نسبت به آنهایی که سطح این هورمون در آنها کاهش می‌یابد- به میزان 9 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات در طول هشت سال قرار دارند.

محققان گفتند: تستوسترون برای رشد طبیعی غده پروستات ضروری است و ممکن است میانگین بالای آن  باعث تسریع در رشد سرطان پروستات شود.

محقق خانم زو هید شرکت کننده در این تحقیقات گفت: با توجه به اینکه این تحقیقات مشمول مردانی که با تستوسترون درمان می‌شوند؛ نشده است لذا نیاز به تحقیقات بیشتری برای شناختن خطرات و منافع درمانی آن است.

وی افزود: مردانی که از این درمان استفاده می‌کنند لازم است که درمان خود را به خاطر این نتایج جدید متوقف نکنند اما در عین حال شایسته است که غده پروستات آنها در طول درمان از نزدیک زیر نظر پزشکی باشد.

محققان اطلاعات نزدیک به 3600 سالمند را تجزیه و تحلیل کردند که از آنها بین سالهای 2001 و 2004 میلادی نمونه برداری شده بود و سطح تستوسترون درخون آنها تجزیه و تحلیل شد و وضعیت آنها به مدت شش تا هفت سال پیگیری گردید.

در طول این تحقیقات، 300 نفر از شرکت کنندگان مبتلا به سرطان پروستات شدند و روشن شد که هراندازه سطح تستوسترون در مردان بالا رود به همان اندازه خطر ابتلا به این نوع سرطان افزایش می‌یابد.

سه شنبه 17 مرداد 1391  12:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها