0

حمله گرگ های خاکستری به رئیس جمهور ترکیه

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

حمله گرگ های خاکستری به رئیس جمهور ترکیه

 

حمله گرگ های خاکستری به رئیس جمهور ترکیه
باغچه لی: باید قبول کرد و اعتراف نمود حزب عدالت و توسعه (AKP)ملت ترک را بسوی نابودی و ذلالت کشانده است. و آغوشش را برای تشکیل یک دولت کرد زبان در منطقه باز کرده است
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه "ان.تی.وی" ترکیه (NTV) روز دوشنبه 16 مرداد(August 06) در گزارشی به پخش زنده سخنرانی "دولت باغچه لی" (MHP)رهبر حزب "حرکت ملی گرا" موسوم به "گرگ های خاکستری" پرداخت. رهبر حزب گرگ های خاکستری با انتقاد از دولت اردوغان گفت: «در حالیکه پ.ک.ک هر روز جان تعدادی از هموطنان ترکیه را می گیرد، چرا دولت اردوغان با بارزانی گفتگو کرده است؟ دولت اردوغان حامی چه پیامی به بارزانی بوده است.؟ اردوغان در تماس تلفنی با اوباما توصیه های لازم را از او گرفته است و شاید در این دیدار خواسته پیام این امتیازات را به بارزانی بدهد.»


وی در ادامه اذعان داشت: «باید قبول کرد و اعتراف نمود حزب عدالت و توسعه (AKP)ملت ترک را بسوی نابودی و ذلالت کشانده است. و آغوشش را برای تشکیل یک دولت کرد زبان در منطقه باز کرده است.» وی در ادامه افزود: «کردهای سوریه با پ.ک.ک برای اتحاد بیشتر و انجام اقدامات لازم در راستای تشکیل کشوری کرد در منطقه با هم در ارتباط هستند.


وی همچنین افزود: «یقینا اگر ترکیه برای قطع این ارتباط، مداخله کند یک جنگ خونین براه می افتد و یقینا این مداخله از طرف سوریه جواب داده خواهد شد.»


باغچه لی در پایان با اشاره به یک ضرب المثل ترکی از عدم انتقاد پذیری اردوغان انتقاد کرد: « با این همه مشکلات، دولت اردوغان نصیحت قبول نمی کنند. اگر ده انگشتمان را با عسل مخلوط کنیم و در دهان حزب (AKP) حزب عدالت و توسعه بگذاریم خواهند گفت:« این عسل زهر است.»

گفتنی است اطاعت بی چون و چرا از سیاست های اوباما، دولت اردوغان را با مشکلات عدیده ای در منطقه مواجه کرده است. این در حالی است که اختلافات مقامات و احزاب ترکیه با دخالت ترکیه در امور سوریه افزایش یافته است. دیگر احزاب ترکیه همواره اردوغان را متهم می کنند که رابطه دوستانه ترکیه با همسایگانش را به خصومت با آنها تبدیل کرده است.

 

 

 
 

 
سه شنبه 17 مرداد 1391  12:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها