0

استرس، آفت قهرمانی در میادین ورزشی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

استرس، آفت قهرمانی در میادین ورزشی است

یک متخصص پزشکی ورزشی:

 

استرس، آفت قهرمانی در میادین ورزشی است

» سرویس: اجتماعي - سلامت
100-47.jpg

یک متخصص پزشکی ورزشی با بيان اين كه استرس، آفت قهرمانی در میادین ورزشی است، توصيه كرد: اطرافیان قبل از برگزاری مسابقه در مورد عواقب بازنده شدن به ورزشکار حرفی نزنند.

 

 

یک متخصص پزشکی ورزشی با تاکید براین مطلب که حضور یک روانشناس در مسابقات بین‌المللی ضروری است، گفت: مربیان و اطرافیان نقش موثری در کاهش استرس دارند به طوری که قبل از برگزاری مسابقه به ورزشکار در مورد عواقب بازنده شدن حرفی نزنند.

 

 

دکتر مریم ابوالحسنی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: استرس زمانی رخ می دهد که بین مطالبات محیط از فرد و تصورات او از توانایی خود در برآوردسازی این مطالبات ناهماهنگی ایجاد شود به ویژه زمانی که نتیجه آن برای ورزشکار آهمیت بیشتری داشته باشد.

 

 

وی با بیان این مطلب که استرس در ورزشکار می تواند دارای اثرات منفی باشد، افزود: استرس می تواند علاوه بر فشار عصبی در ورزشکار علائم جسمانی همچون تپش قلب، افزایش تعریق، ضعف بدنی و خستگی را در ورزشکار ایجاد کند.

 

 

این متخصص پزشکی ورزشی بیان کرد: بسیاری از ورزشکاران بهترین عملکرد خود را در تمرینات نشان می‌دهند امّا به هنگام مسابقه و رقابت به علت استرس بیش از حد، مسابقه را به حریف خود واگذار می کنند.

 

 

دکتر ابوالحسنی با تاکید بر این مطلب که حضور یک روانشناس در مسابقات بین المللی ضروری است، گفت: مربیان هم نقش موثری در کاهش استرس دارند و قبل از برگزاری مسابقه به ورزشکار در مورد عواقب بازنده شدن حرفی نزنند.

 

 

وی ادامه داد: تکنیک‌هایي مانند آرام سازی جسمانی، آرام تنی و برای چند دقیقه راحت و آسوده تنفس کشیدن می‌تواند در کاهش استرس موثر باشد.

 

 

این متخصص پزشکی ورزشی در پایان خاطرنشان کرد: ورزشکارانی که بازنده از مسابقات بین المللی به کشور بازمی گردنند حتما به روانشناس مراجعه کنند تا زودتر غم و اندوه شکست بازی را سپری و به زندگی عادی بازگردنند.

 

 

انتهاي پیام

 

دوشنبه 16 مرداد 1391  9:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها